İstanbul Anadolu Adliyesi'nde koronavirüs alarmı!

İstanbul Anadolu Adliyesi’nde katip olarak görev yapan bir kişinin koronavirüs test sonucu pozitif çıktığı ve virüsün katibe hemşire olan eşinden bulaştığı belirtildi. Koronavirüs görülen katibin görev aldığı mahkemedeki tüm personele izin verildi. Öte yandan mahkemeler ve ilgili birimler kapatıldı.

Katibe, hemşire eşinden bulaştı

İstanbul Anadolu Adliyesi'nde katip olarak görev yapan bir kişinin koronavirüs test sonucu pozitif çıkmasının ardından Başsavcılıktan açıklama geldi. Yapılan açıklamada, virüsün hemşire eş vasıtasıyla bulaştığı, 6. Ağır Ceza Mahkemesi ile bu mahkemeyle aynı bölümde faaliyet gösteren 5, 7 ve 8. Ağır Ceza Mahkemelerinin başkan, üye ve tüm personelinin Adalet Komisyonu Başkanlığı'nca idari izinli sayılmalarına karar verildiği belirtildi.

Başsavcılık açıklama yaptı

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan son dakika açıklamasında, "İstanbul Anadolu 6. Ağır Ceza Mahkemesi'nde zabıt katibi olarak görev yapan U.E. adlı personele Kovid-19 teşhis konulduğu, yapılan harici araştırma sonucu virüsün bu şahsa hemşire olan eşinden bulaştığının öğrenildiği, tespitin ardından şahsın çalıştığı 6. Ağır Ceza Mahkemesi ile bu mahkemeyle aynı bölümde faaliyet gösteren 5, 7 ve 8. Ağır Ceza Mahkemelerinin başkan, üye ve tüm personelinin Adalet Komisyonu Başkanlığı'nca idari izinli sayılmalarına karar verildiği ve bu mahkemelerin çalıştığı ilgili bölümlerin de kapatıldığı" belirtildi

- Canlı Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5270985/istanbul-anadolu-adliyesinde-koronavirus-alarmi