Evladı katili oldu! Babasını evde bıçakladıktan sonra sokak ortasında öldürdü

Mersin'in Tarsus ilçesinde bulunan bir devlet kurumunda güvenlik görevlisi olarak görev yapmakta olan Hayrettin Türkmen, ilçenin Yenice Mahallesi'nde bulunan evlerinde önceki gün öğlen saatlerinde henüz bilinmeyen bir nedenden dolayı babası Nevrez Türkmen ile tartışmaya başladı. Tartışma büyüyünce mutfaktan aldığı bıçakla babasını defalarca bıçaklayan Hayrettin Türkmen, bir anlık dalgınlığından istifade ederek evden kaçan ve kanlar içerisinde Uğur Mumcu Caddesi'nde koşan babasının peşini bırakmadı. Cani oğul, cadde üzerinde de babasını hiç acımadan defalarca bıçakladı.  

Vatandaşlar Engel Olmaya Çalıştı

Olaya tanık olan çevredeki vatandaşlar ile esnaf, Hayrettin Türkmen'i durudurmak için elinden geleni yaptı. Baba Nevrez Türkmen, bu esnada kanlar içerisinde yere yığıldı. Bıçaklı saldırının gerçekleştiği anları ise bir iş yerinin güvenlik kamerası saniye saniye çekti. Olayın ihbar edilmesiyle olay yerine jandarma ve sağlık ekipleri sevk edildi. Baba Nevrez Türkmen, sağlık ekipleri tarafından olay yerinde yapılan ilk müdahalenin ardından hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Hayrettin Türkmen'i ise jandarma ekipleri gözaltına aldı.

Baba Kurtarılamadı

Hastaneye kaldırıldıktan sonra derhal ameliyat edilen ve yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alınan baba Nevrez Türkmen, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Hayrettin Türkmen ise jandarmadaki işlemleri tamamlandıktan sonra adliyeye sevk edildi. Hayrettin Türkmen'in, çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildiği öğrenildi.   

- Canlı Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5271227/evladi-katili-oldu-babasini-evde-bicakladiktan-sonra-sokak-ortasinda-oldurdu