Koronavirüs altın fiyatlarını da arttırdı işte çeyrek ve gramdaki son durum

Çin’de baş gösteren koronavirüs salgını her geçen gün insan hayatını tehdit altına almaya devam ederken her zaman güvenli bir liman olarak belirtilen altına olan talepte arttı. Altında son yaşanan yükselişlerin ardından gram altının 306,2 TL, çeyrek altının 501 TL ve Cumhuriyet altınının 2,071 TL’den satışa sunulduğu görüldü.

Çeyrek Altın 500 TL’ye Dayandı

Altın fiyatlarında yaşanan yükselişler sonrasında bugün altın kazançla güne başladı ve altının gram fiyatı güne 306,2 TL'den girişyaptı. Çeyrek altın fiyatları ise 500 TL’ye dayandı. Cumhuriyet altını da bugüne 2,072 TL ile yüksek bir başlangıç yaptı.

Koronavirüs  Salgını Altın Fiyatlarını Arttırıyor

Dün günü düşüşle kapatan ons altın bugün ise yine yükselişle güne başladı ve 1.574 dolardan işlem görmeye başladı.  Analistlerin değerlendirmelerine göre, Çin’de meydana gelen koronavirüs vakasında yeni tip salgın ortaya çıkmasının risk algısının artmasına sebep olduğu ve son olarak Çin Hubey eyaletinde son 24 saat içinde yaşanan can kaybındaki 242’lik artışın ons altın fiyatlarında yükselme yaşanmasına sebep olduğu aktarıldı. Gram altın için analistlerin yaptığı değerlendirmede, jeopolitik gelişmelerin belirleyici olacağı ve Suriye’de yaşanan ABD ve Suriye ile sürdürülen diplomatik ilişkilerinde fiyatlarda etkisinin olacağı belirtildi. Altın fiyatlarındaki artış ve yaşanan son gelişmelerin seyrini korumasını beklendiği de değerlendirmeler arasında yer aldı.

- Canlı Haber, Ekonomi bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5271808/koronavirus-altin-fiyatlarini-da-arttirdi-iste-ceyrek-ve-gramdaki-son-durum