İYİ Parti Cumhur İttifakı’na mı katılacak? Partiden yanıt geldi

İYİ Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu, İYİ Parti’nin Cumhur İttifakı’na katılmayı düşünüp düşünmeyeceğine dair soruyu yanıtladı. İYİ Parti olarak tek bir önerimiz var diyen Ağıralioğlu, güçlendirilmiş parlamenter demokrasiye vurgu yaparak ‘Cumhur İttifakı içine girmeyiz’ dedi.

İYİ Parti Cumhur İttifakı’na Katılır Mı?

Habertürk’ün canlı yayın konuğu olan ve gündeme dair sorulara yanıt veren İYİ Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu, kendisine yöneltilen ‘Cumhur İttifakı’na katılır mısınız?’ sorusuna yanıt verdi. Partisinin memleketin hayrına olan işlere destek vereceğini söyleyen Ağıralioğlu, AK Parti veya Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hasmı olmadıklarını vurguladı. Cumhur İttifakı’nın içine girmeyeceklerini söyleyen İYİ Parti Sözcüsü, yalnızca bu kötü sistemden, iyileştirilmiş ve güçlendirilmiş parlamenter sisteme dönüş olmasına katkı sağlayacaklarını ifade etti.

Bahçeli ve Erdoğan’dan Peş Peşe Çağrı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e ‘Eve dön’ çağrısı yapmış ve siyasetin gündemine bomba gibi düşmüştü. Bahçeli tarafından Akşener’e yapılan bu çağrıyı yorumlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bahçeli’nin davetinin kendisinin yadırgadığı bir davet olmadığını, temennisinin birlik ve beraberlik tesisine yönelik bir adım olması yönünde olduğunu belirtti. Dağınıklıkta hiçbir şey olmadığını söyleyen Erdoğan, HDP’yle, terör örgütleriyle el ele olmanın milli ve yerli olarak düşünülen İYİ Parti’ye hiç uygun düşmeyeceğini belirtti.

Yavuz Ağıralioğlu Net Konuştu

İYİ Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu, AK Parti ve MHP cephesinden gelen daveti değerlendirdi. Hükümetin halka verdiği vaatleri yerine getiremediğini ve bu vaatleri yerine getirebilmesi için muhalefetten katılacak insanların vereceği desteğin bu sözleri gerçekleştirmeyi sağlamayacağının altını çizdi. İYİ Parti’nin bu hesaba ortak olmayacağını söyleyen Ağıralioğlu, parti olarak bir önerilerinin olduğunu bunu da Genel Başkan Akşener’in defalarca dile getirdiğini söyledi. Tek önerilerinin güçlendirilmiş parlamenter sistem olduğuna vurgu yapan Ağıralioğlu, Cumhur İttifakı içine girmeyeceklerinin tekrar tekrar altını çizdi.

- Canlı Haber, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5272066/iyi-parti-cumhur-ittifakina-mi-katilacak-partiden-yanit-geldi