Başbakan Davutoğlu Şanlıurfa'nın Ceylanpınar İlçesinde Konuştu

Başbakan Davutoğlu Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesinde halka seslendi. Davutoğlu, "Şehidimizin kanına girenlerin hesabını mutlaka sorarız. Buradan ilan ediyorum, 23 Temmuz'da Yalçın yiğidimizi öldüren DAEŞ terör örgütü veya herhangi bir başka örgüt, Suriye'den ülkemize bir tehdit teşkil ederse aynen 23 Temmuz gecesi gibi tepelerine biner, cezalarını veririz." dedi.

Başbakan Davutoğlu'nun konuşmasından satır başları:

-Buraya şehitlerimizi anmak için geldik. Bir şehidimizin kanına girenlerden hesabını mutlaka sorarız. Polise, askerimize ve vatandaşımıza uzanan eller kırılacak.

"GİDİP AVRUPA BİRLİĞİ'NDEN YARDIM İSTİYORLAR"

-PKK 2 kardeşimizi haince ensesinden vurdu. Bunu unutmayacağız. 2 Polisimiz şehit edilince HDP sessiz kaldı. Kimse bizi kardeş kavgasına götüremeyecek. Gidip Avrupa Birliği'nden yardım istiyorlar, orada konuşuyorlar.

"TEPELERİNE BİNER, CEZALARINI KESERİZ"

-Şehidimizin kanına girenlerin hesabını mutlaka sorarız. Buradan ilan ediyorum, 23 Temmuz'da Yalçın yiğidimizi öldüren DAEŞ terör örgütü veya herhangi bir başka örgüt, Suriye'den ülkemize bir tehdit teşkil ederse aynen 23 Temmuz gecesi gibi tepelerine biner, cezalarını veririz.

-DAEŞ'in haddini nasıl bildirdiysek bunların da haddini Kandil'de bildirdik.

"HİÇ BİR ZAMAN ŞİDDETİ SAVUNMADIK"

-Şimdi diyorlar ki 'çatışmasızlığa dönelim', evet dönelim. Hiçbir zaman çatışmayı savunmadık biz. Hiçbir zaman şiddeti savunmadık. Ama çatışmasızlıktan kasıtları, yine başka bir gece ilerde polislerimizi katledecekler de biz sessiz kalacağız diye düşünüyorlarsa, eğer çatışmasızlıktan kastettikleri, şehirlerimizin etrafında işkence yaptıkları mahkeme veya şeyler kurmak, oralarda vatandaşlarımızdan haraç almayı kastediyorlarsa, buradan sesleniyorum, bir daha kamu düzenini bozan kim olursa olsun ne niyetle olursa olsun mutlak suretle cezalandırılacaktır. Eğer çatışmasızlıktan kastettikleri, kendilerine uymadığı, kendilerine seçimde yenilgi tattırdığı için Menderes gibi kardeşlerimize suikast yapmaksa buna izin vermeyeceğiz. "


 

- Canlı Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5272259/basbakan-davutoglu-sanliurfanin-ceylanpinar-ilcesinde-konustu