Macron'dan Türkiye hakkında bir skandal açıklama daha

Fransa Cumhurbaşkanı Macron, düzenlediği basın toplantısında Türkiye ile ilgili yine skandal ifadelere imza attı. Türkiye'nin Suriye'de terör örgütüyle YPG’nin devlet kurma hayallerini bitirdiği Barış Pınarı Harekatı hakkında konuşan Macron, yine daha önce yaptığı açıklamaları aratmadı. The Economist dergisinin geçtiğimiz ay çıkan sayısına röportaj veren Fransa Cumhurbaşkanı, NATO müttefiki olan Türkiye’nin kendilerinin ilgi duyduğu alanda kimseye haber vermeden operasyon düzenlediğini ve NATO'nun yaşadığı şeyin beyin ölümü olduğunu söylemişti.

Skandal açıklamalarına yenisini ekledi

Benzer açıklamalar yapmaya devam eden Fransa lideri, Türkiye'nin Suriye'de oldu bittiye getirip operasyon düzenlediğini aynı zamanda NATO müttefiklerinden destek beklemesinin yanlış olduğunu söyledi. Geçtiğimiz ay yaptığı beyin ölümü çıkışı ile gündeme oturan Macron, yaptığı bu açıklamanın bir uyandırma çağrısı olduğunu iddia etti.

Çavuşoğlu yanıt verdi

Fransa Cumhurbaşkanının Türkiye'de 9 Ekim tarihinde başlattığı Barış Pınarı Harekatı hakkında yaptığı skandal açıklamaların Türkiye'den yanıtını Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu verdi. Operasyon hakkında gereken her şeyi Türkiye'nin söylediğini belirten Çavuşoğlu, Fransa Cumhurbaşkanının söylediği sözlerin kendisinde karşılığının olmadığını ifade etti. Fransa liderinin bu yalpamalar yüzünden Avrupa'nın lideri olamayacağını belirten Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, boyunu aşan söylemlerde bulunduğunu, Merkel'in daha önce söylediği gibi Türkiye'nin bir NATO müttefiki olduğunu ve müttefikinin yanında durması gerektiğini dile getirdi.

- Canlı Haber, Dünya bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5273938/macrondan-turkiye-hakkinda-bir-skandal-aciklama-daha