Meteoroloji uyardı! İkinci sıcak hava dalgası geliyor

Hafta sonu etkili olan sıcak hava dalgasından sonra yeni haftada serinleme ümidiyle Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün hava tahmin raporunu bekleyenler hayal kırıklığına uğradı. Çünkü ülkemiz bugünden itibaren ikinci bir sıcak hava dalgasının etkisi altına girecek. Ülkemizde 3 gün boyunca etkili olması beklenen sıcak hava dalgasında hava sıcaklıklarının bunaltıcı seviyelere ulaşacağı tahmin ediliyor.

Yağış Yok

Ülkemizde bugünden itibaren etkili olması beklenen sıcak hava dalgasının etkisiyle de yurt genelinde yağış beklenmiyor. Bugün kuzeydoğu kesimlerde parçalı bulutlu bir hava beklenirken, diğer bölgelerimizde hava az bulutlu ve açık olacak. Marmara Bölgesi'nin kuzey kesimlerinde ise havanın sabah saatlerinde yer yer sisli ve puslu olması bekleniyor.

Mevsim Normallerinin 13 Derece Üstünde Olacak

Ülkemizi etkisi altına alan sıcak hava dalgasının bu hafta içerisinde Marmara Bölgesi, Karadeniz ve Doğu Anadolu'da etkisini azaltması, Ege, Akdeniz, İç Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinde ise Perşembe gününe kadar etkili olması bekleniyor. Önümüzdeki 3 gün boyunca Ege, Akdeniz, İç Anadolu'nun batı kesimleri ile Çorum, Amasya ve Tokat illerinde hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin 10 ila 13 derece üstünde İç Anadolu'nun doğu kesimleri, Doğu Anadolu'nun batı kesimleri ve Güneydoğu Anadolu'da 5 ila 9 derece üstünde, ülkemizin diğer bölgelerinde ise 2 ila 5 derece üstünde olacağı tahmin ediliyor.

- Canlı Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5274885/meteoroloji-uyardi-ikinci-sicak-hava-dalgasi-geliyor