Muhittin Böcek’in sağlık durumu nasıl? CHP’li isim yanıtladı

Koronavirüs testi pozitif çıkan ve yoğun bakımda tedavi altına alınan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in sağlık durumuyla ilgili son bir bilgi de CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun’dan geldi. Böcek’in tedavi altında olduğu hastaneye giden ve buradan açıklama yapan Torun, Belediye Başkanı Böcek’in sağlık durumunun iyiye gittiğini söyledi.

Doktorlardan Bilgi Aldı

Koronavirüse yakalanan ve hastanede yoğun bakım ünitesinde tedavisi devam eden Antalya Büyükşehir Belediye başkanı Muhittin Böcek’i ziyarete giden CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun ve beraberindeki CHP Antalya Milletvekili Cavit Arı, Böcek’in sağlık durumu hakkında bilgi verdi. Ziyaret için hastaneye geldiklerini söyleyen Seyit Torun, yoğun bakımda olduğu için Böcek’i göremediklerini ve bu konuda hassasiyet göstermek gerektiğini belirtti. Tedaviyi sürdürmekte olan özel hastane ve Akdeniz Üniversitesi Hastanesi doktorlarından bilgi aldıklarını aktaran Torun, genel bir değerlendirme yapıldığını ve Böcek’in son 2 gündür durumunun iyiye gittiğini ifade etti. Doktorların uygulanan tedaviden umutlu olduğunu ve yoğun bakım sürecinin devam ettiğini sözlerine ekledi.

24 Saatlik Kritik Süreç Açıklaması

Öte yandan dün Böcek’in sağlık durumuyla ilgili son 24 saatin oldukça kritik olduğuna dair bilgiler aktarılmıştı. Bu konuyla ilgili açıklama yapan Torun, herhangi kritik bir sürecin söz konusu olmadığını belirtti. Böcek’in tedavisinin uyutularak devam ettiğini yineleyen CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, 24 saatlik kritik süreç diye bir şey olmadığını ve kendisinin tedavi çerçevesinde cevap alabilmek için uyutulduğu bilgilerine yer verdi. Bu süreçle ilgili her gün Antalya Büyükşehir Belediyesi Basın Biriminin saat 12.00’da hastaneden alınan bilgiler doğrultusunda bilgi paylaşacağını duyuran Torun, kamuoyunun yalnızca buradan gelen bilgilere itibar etmesini istedi.

- Canlı Haber, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5274946/muhittin-bocekin-saglik-durumu-nasil-chpli-isim-yanitladi