İzmir katliamının detayları ortaya çıktı! 'Beni bitirdiniz'

İzmir'in Gaziemir ilçesinde dün yaşanan katliamın detayları ortaya çıktı. Boşanmak üzere olduğu eşi Handan Doğru'nun Gaziemir ilçesindeki Sevgi Mahallesi 80/9 Sokakta bulunan kuaför dükkanını basan 44 yaşındaki Köksal Doğru, önce eşi Handan Doğru'yu hedef alarak ateş etmiş, daha sonrada kuaförde bulunanların üzerine kurşun yağdırmıştı. Olayda, kuaförün sahibi 39 yaşındaki Handan Doğru ile kuaföre malzeme getiren 39 yaşındaki Alper Rapuroğlu hayatını kaybetmiş, kuaför çalışanı 26 yaşındaki Gizem Ö. ise ağır yaralanmıştı. Gizem Ö.'nün İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yoğun bakıma alındığı ve tedavisinin sürdüğü öğrenildi. Olaydan sonra kaçan Köksal Doğru, olay yerine sadece 150 metre mesafede bulunan bir sitenin içerisinde cinayetleri işlediği silahı kendisine doğru doğrultarak ateş etmiş ve yaşamına son vermişti. Olayın meydana geldiği esnada apartmandan çıkmakta olan bir aile ise silah sesleri üzerine yeniden apartmana girmiş ve kurşunların hedefi olmaktan son anda kurtulmuştu.  

Beni Bitirdiniz

Köksal Doğru'nun cinayetleri işlediği kuaförü basmadan evvel 'Beni bitirdiniz' diye bağırdığı ortaya çıktı. Olayın yaşandığı kuaför salonunun yan tarafında kahvehane dükkanı olan Mehmet Özdemir, "Olayın meydana gelmesinden hemen sonra olay yerine geldim. Yaralılara kalp masajı yapıyorlardı. Merdivenlerde 'Beni bitirdiniz' diye bağırarak kuaför dükkanına doğru gitmiş. Büyük ihtimal cinayetleri işlediği anda cinnet geçiriyordu. Kuaförde çalışan başka bir personel ise tellerden atlayarak kurtulmuş. Kurşunların hedefi olanlar, kanlar içerisinde yerde yatıyordu." dedi.

Saniyelerle Kurtulduk

Olayın meydana geldiği anda eşi ve oğluyla apartmandan çıkmak üzere olduklarını ifade eden Necla Özbudak, "Eşim, ben ve çocuğum olaydan saniyelerle sıyırdık. Silah seslerini duyduğumuzda apartman kapısının ağzındaydık. Bir kabus gibiydi. Halen etkisinden kurtulamadık. Silah seslerini ilk duyduğumuzda yukarıdan bir şey düştüğünü düşündük. Silah seslerini duymadan apartmandan çıksaydık eşimin, oğlumun ve benim halim ne olurdu bilmiyorum." şeklinde konuştu.

- Canlı Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5275021/izmir-katliaminin-detaylari-ortaya-cikti-beni-bitirdiniz