27 Eylül Cumartesi Almanya Bundesliga 6. Hafta Freiburg Bayer Leverkusen Maçı Sonucu: 0-0

Karşılaşmanın ilk düdüğü ile birlikte kırankırana geçen mücadelede sarı kartlar üst üste gelmeye başladı. Henüz 8. dakikada ilk sarı kartını gören Emir Spahic, 28'de bunu yeniden tekrarlayınca kartın rengi kırmızıya döndü ve Leverkusen 10 kişi kaldı.

İlk 45 dakikada gol sesi çıkmazken taraflar ikinci yarıda orta sahada yaptığı kısa paslarla organize olmaya çalıştı. İkinci devrede de devam eden sert müdahaleler bu kez Freiburg'u eksik bıraktı ve 78'de Pavel Krmas takımını eksik bırakan kişi oldu.

Eksik kalan taraflar son bolümde risk almaktan çekinmedi ve Leverkusen'in etkin ataklarının olduğu bölümde 2 topu direkten döndü. Ancak girişimler sonuçsuz kalınca mücadele başladığı gibi 0-0 sona erdi.

Bu sonucun ardından zirve yolunda yara alan Leverkusen 11, Freiburg 4 puana yükseldi. Leverkusen'de Milli futbolcularımız mücadelede şans bulurken Hakan Çalhanoğlu 68'de yerini Ömer Toprak'a bıraktı.

- Canlı Haber, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5275643/27-eylul-cumartesi-almanya-bundesliga-6-hafta-freiburg-bayer-leverkusen-maci-sonucu-0-0