Tayini çıkan imam cami bahçesini bu hale getirdi

Konya’da görev yapan ve tayini çıktığı öğrenilen İmamın cami bahçesinde bulunan 17 adet ağacı kestiği iddia edildi. Görev yaptığı Konya’dan tayin edilmesi sonrasında cami bahçesindeki 17 adet ağacı kestiği iddia edilen İmamın bu suçlamayı kabul etmediği sadece bahçedeki 1 ağacı elektrik tellerine takıldığı için kestiğini söylediği öğrenildi.

Ağaçları Kesip Kamyona Yüklediği İddia Edildi

Olay, Konya Kaşınhanı Mahallesinde meydana geldi. Alınan bilgilere göre, 11 yıldır mahallede görev yapan İmam Nurullah K.’nın başka bir yere tayini çıkması üzerine cami bahçesinde bulunan 17 ağacı kestiği ve kestiği ağaçların bazılarını kamyona yükleyerek götürdüğü iddia edildi. Cami İmamı ise hakkındaki bu iddiaları kabul etmeyerek sadece bahçede bulunan 1 ağacı kestiğini kesme sebebinin de ağacın elektrik tellerine takılması olduğunu söylediği öğrenildi.

İmamın Cemaat İle Arasında Sorun Olduğu İddia Edildi

Mahalle Muhtarı Mehmet Çetin, İmam Nurullah K. ile cemaat arasında bir süredir sorun yaşandığını bu sebeple bazı vatandaşların geçen yıl ilçe müftülüğüne başvurarak cami imamının değiştirilmesi için başvuru yaptığını iddia etti. İmam Nurullah K.’nın görev yerinin başka bir yere çıkması üzerine cami bahçesindeki ağaçları kestiğini iddia eden Muhtar, kendisine ağaçları neden kestiğini sorduğunda ağaçların elektrik tellerine takılmasını sebep olarak gösterdiğini belirtti. İmamın ağaçları kesmesinde art niyet olduğunu söyleyen Muhtar Mehmet Çetin, ‘Bu katliama yorum yapmaya gerek yok’ dedi.

- Canlı Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5279178/tayini-cikan-imam-cami-bahcesini-bu-hale-getirdi