Türkiye'de 4 Ağustos 2015'te Yaşanan Önemli Gelişmeler

Terör örgütü PKK saldırılarına devam ediyor. Silopi’deki hai saldırıda bir asker şehit düştü. Öte yandan Yüksek Askeri Şura çalışmalarını tamamladı. Ve yeni komutanlar belli oldu. MHP’nin ‘şerefsiz’ polemiği her geçen gün yeni boyut kazanıyor.  Demirtaş ile Kılıçdaroğlu sürpriz şeklide bir araya geldi, görüşme sonrası açıklama yapıldı. Yeni hükümet için Davutoğlu ve Kılıçdaroğlu raporları inceleyecek. Türkiye ve dünyanın gündeminde yer alan siyasi, ekonomi, spor ve magazin haberleri....

YENİ KOMUTA KADEMESİ BELİRLENDİYüksek Askeri Şura
çalışmalarını tamamladı. NTV'nin haberine göre 'Genelkurmay Başkanlığı'na beklendiği gibi Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hulusi Akar getirildi.

Yüksek askeri şura çalışmalarını tamamladı. Şuranın ardından Türk Silahlı Kuvvetleri'nin yeni komuta kademesi de netleşti. Edinilen bilgilere göre, 'Genelkurmay Başkanlığı'na beklendiği gibi Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hulusi Akar getirildi.

YÜKSEKOVA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ'NE SALDIRAN TERÖRİSTLER KAMERADA!Yüksekova Emniyet Müdürlüğü'ne PKK’lılar tarafından düzenlenen silahlı saldırıda can kaybı ve yaralanma olmazken, 2 PKK’lı ile güvenlik güçleri arasında çatışma yaşanmıştı. Yaklaşık 20 dakika süren çatışmada can kaybının yaşanmadığı, roket mermisinin isabet ettiği binada hasar oluşmuştu.

ŞIRNAK'IN SİLOPİ İLÇESİNDE ASKERE BOMBALI SALDIRIŞırnak'ın Silopi ilçesinde 172. Zırhlı Tümen Komutanlığı nöbet kulübesine teröristlerce el yapımı patlayıcılar ile saldırı yapıldı. Şırnak'ın Silopi İlçesi'ndeki 172'nci Zırhlı Tugay Komutanlığı'na el yapımı parça tesirli bombayla yapılan PKK saldırısında nöbet kulubesinde nöbet tutan 1 asker şehit oldu, 1 asker yaralandı.

ABD, IŞİD YERİNE SİVİLLERİ VURMUŞABD'nin Suriye'de IŞİD'e karşı girişilen harekatta, IŞİD güçlerinden çok sivilleri vurduğu açıklandı. 52 hava saldırısında 100'ü çocuk olmak üzere 459 sivilin hayatını kaybettiği belirtildi.

KEMAL KILIÇDAROĞLU - SELAHATTİN DEMİRTAŞ GÖRÜŞMESİNİN ARDINDAN AÇIKLAMAKemal Kılıçdaroğlu ve Selahattin Demirtaş bugün bir araya geldi. Görüşmenin ardından CHP adına Grup Başkanvekili Engin Altay açıklama yaptı. Altay, "PKK'nın yönelttiği silah 7 Haziran'daki haklara yöneltilmiş bir silahtır. PKK derhal silah bırakmalı ve barış dilini konuşmalı. Kafaya silah dayanmışken barış sesini kimse duyamaz." dedi.

TANER YILDIZ, TERÖR ÖRGÜTÜ PKK'YA ATEŞ PÜSKÜRDÜTaner Yıldız fena sinirlendi. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, "HDP'ye verilen emanet oyların 3 gün elektriksiz kalınca ortadan kalkacağına inanıyorum" açıklamasının çarpıtıldığını öne sürdü. "Büyük resme bakmak yerine sözlerimi çarpıtıyorlar" ifadelerini kullanan Yıldız, Bakü-Tiflis-Erzurum Doğalgaz Boru Hattı'na yapılan saldırıya ilişkin, "Bunlar, ellerinden gelse, sadece Çukurca'da yaşayan kardeşlerimizi değil, Nişantaşı'ndaki vatandaşlarımızı da elektriksiz ve doğalgazsız bırakma derdindeler" dedi.

ADANA'DA ASFALTTA YUMURTA PİŞİRDİLERAdana'da 1958 yılından bu yana en sıcak gün yaşandı. 57 yıl sonra ilk kez termometre 50 dereceyi gösterdi.  Hissedilen sıcaklığın daha fazla olduğu kentte vatandaşlar serinlemek için çeşitli yöntemler bulurken, bazı vatandaşlar ise sıcak havayı test etti.

METİN ÖZKAN: 3 BİN KİŞİLİK 'ŞEREFSİZ' LİSTESİ VAR!
 Devlet Bahçeli'nin Medya ve İletişimden Sorumlu Baş Danışmanı Metin Özkan Habertürk'te yayınlanan Türkiye'nin Nabzı programında "3 bin kişilik şerefsiz listesi var!" dedi.  Sunucu Didem Arslan Yılmaz, Özkan'a Bahçeli'nin "Boğaz'da, yalılarda viskisini yudumlayıp oyunu HDP'ye veren şerefsizler" sözünün sızdırıldığını hatırlattı.

ŞİŞLİ BELEDİYESİ'NDE ERKAN DİNÇER KRİZİ!Şişli'de yeni kriz çıktı. Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun referansıyla başkan yardımcısı olarak ataması yapılan avukat Uğur Erhan Dinçer'i 7 ay sonra görevden aldı. Ankara Barosu'na kayıtlı Dinçer, İnönü'nün yardımcısı Emir Sarıgül'le yaşadığı sorunların ardından Sarıgül'ün yerine "Koordinatör Başkan Yardımcısı" olarak göreve başlamıştı.

DEMİRTAŞ: ABDULLAH ÖCALANSIZ ÇÖZÜM MÜMKÜN DEĞİLHakkında açılan soruşturma için konuşan Demirtaş, şiddet eylemlerinin içinde olmadıklarını ispat edebilecek bir durumda olduğunu belirterek, soruşturmadan ve adil yargılanmadan kaçan insanlar olmadıklarını söyledi. Kandil hakkında da açıklama yapan Demirtaş,  Öcalan  benden rahatsız oluyormuş gibi gösteriliyor dedi. Ayrıca Öcalan'ın yerinin çok ayrı olduğunu Öcalansız bir çözümünde mümkün olmadığını dile getirdi. 

- Canlı Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5281162/turkiyede-4-agustos-2015te-yasanan-onemli-gelismeler