Ankara Ortaköy Mezarlığında Hıristiyanlara ait mezarlar tahrip edildi

Ankara'da bulunan Ortaköy mezarlığında utanç verici bir olay yaşandı. Mezarlıkta Hristiyanlara ait olduğu öğrenilen 66 mezardan 19'u kimliği belirsiz kişiler tarafından tahrif edildi. Ciddi hasarların meydana geldiği öğrenilen mezarlığa yaşları 16-17 arasında gençlerin geldiği belirtilirken 5 gencin konu ile ilgili olarak gözaltına alındığı açıklandı.

Hangi vicdan böyle bir şey kabul eder

Geçtiğimiz yıl 17 yaşındaki oğlunu kaybeden ve tahrip edilen mezarlar arasında oğlunun mezarının da olduğunu söyleyen Olga Komshdoğan, hangi vicdanın böyle bir şeyi kabul edebileceğini sordu. Oğlunun mezarını tahrip edildikten sonra ziyaret eden Olga Komshdoğan, daha 17 yaşındayken geçen yıl oğlunu kaybettiğini ve kendisiyle aynı yaşta çocukların gelip onun mezarını tahrip ettiğini dile getirdi.

Mezarların tahrip edildiğini bizden sakladılar

Olga Komshdoğan, oğlunun ve hıristiyanlara ait olan diğer mezarların tahrip edildiğini kendilerinden sakladıklarını belirten Olga Komshdoğan, bir mermerci aracılığı ile bunu öğrendiklerini belirterek İçinin ağladığını söyledi. Daha önce de böyle bir olayın yaşandığını ve kimsenin yakalanmadığın söyleyen Olga Komshdoğan, bunu yapan kişilerin mutlaka cezalandırılmasını istediklerini kendilerinin de maddi manevi tazminat davası açacaklarını dile getirdi.

- Canlı Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5281682/ankara-ortakoy-mezarliginda-hiristiyanlara-ait-mezarlar-tahrip-edildi