ABD terör örgütüne tıbbi malzeme yardımı yaptı mı? AK Partili isimden açıklama

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, konuk olduğu canlı yayında kendisine yöneltilen ABD sorusuna yanıt verdi. ABD’nin terör örgütü YPG’ye tıbbi yardım yapıp yapmadığı sorusunu yanıtlayan Kurtulmuş, teyit edilmiş bir bilgi olmadığını ifade etti. Konuyla ilgili teyit edilmiş bir bilgi olmadığını söyleyen Kurtulmuş, böyle bir yardım varsa Türkiye’nin bundan son derece rahatsız olduğunu da belirtmek istediğini söyledi.

PKK/YPG’ye Tıbbi Malzeme Yardımı Yapıldı Mı?

CNN Türk ekranlarında canlı yayın konuğu olan AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, ABD tarafından terör örgütüne maske gibi birçok tıbbi malzeme yardımı gönderdiğine dair iddiaların olduğunu ancak bunların henüz teyit edilmiş bir bilgi olmadığını aktardı. Herkes kendi tıynetinde olanı ortaya koyar diyen Kurtulmuş, bizim tıynetimizde merhamet vardır, yardımlaşma vardır ifadelerinde bulundu. New York’taki insanların virüsten sapır sapır döküldüklerini, ceset torbalarının yollara taşmasını ve bu durumda olan insanların birçoğunun yoksul mahallelerde yaşayan insanlar olmasının Türkiye’yi derinden üzdüğünü söyledi.

‘Böyle Bir Yardım Varsa Bundan Rahatsızız’

ABD’nin gerçekten böyle bir yardım yapması halinde Türkiye'nin bu durumdan son derece rahatsız olacağını söyleyen Kurtulmuş, Türkiye’nin tamamen insani bir şekilde ABD’ye yardım ettiğini ancak ABD hükümetinin bir şekilde terör gruplarına yardım durumu varsa onlarında tıynetinde olanı yaptıklarını dile getirdi.

Skandal Görüntüler Ortaya Çıkmıştı

ABD Ordusu Irak-Suriye Özel Operasyonlar Ortak Görev Gücü tarafından Twitter’dan yapılan duyuruda, PKK/YPG’ye sağlık malzemeleri verildiği aktarılmıştı. PKK/YPG’ye gönderilen tıbbi malzemelerin PKK/YPG işgali altında olan Haseke iline bağlı Eş Şeddadi bölgesine götürülerek teslim edildiği bilgisi verildi. Malzemelerin içinde portatif lavabo ve sabunluklar, dezenfekte mendilleri, eldiven ve maskeler olduğu aktarılırken ne miktarları hakkında bir bilgi paylaşılmadı. Bu skandal görüntülerin Türkiye tarafından ABD’ye tıbbi malzeme yapıldığı gün ortaya çıkması büyük tepki topladı.

- Canlı Haber, Dünya bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5281738/abd-teror-orgutune-tibbi-malzeme-yardimi-yapti-mi-ak-partili-isimden-aciklama