Meclis Genel Kurulu’nda Dokunulmazlık Teklifinin İlk Maddesi 350 Oyla Kabul Edildi

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın teklifin 1. maddesi üzerinde milletvekillerinin sorularını yanıtlamasının ardından Meclis Genel Kurulu’nda milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılması ile ilgili yasa teklifinin ilk maddesi 350 oyla kabul edildi. 

Anayasa Komisyonu’na geldiği dönemden bu yana büyük tartışmaları da beraberinde getiren dokunulmazlıkların kaldırılması ile ilgili yasa teklifinin ilk maddesinin oylanması bitti.

Hakkında dosya bulunan milletvekillerinin yasama dokunulmazlığının kaldırılmasına ilişkin teklifin ilk maddesinin oylamasına geçildi.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, teklifin 1. maddesi üzerinde milletvekillerinin sorularını yanıtladı.

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal'ın, AK Parti milletvekilleri Orhan Miroğlu, Beşir Atalay, Yasin Aktay'ın yaptıkları bazı konuşmalarla ilgili soruşturma açılıp açılmadığı ve fezlekeleri olup olmadığı sorusuna karşı Bozdağ, Beşir Atalay'ın kendisine atfen söylenen sözle ilgili "benim böyle bir sözüm yoktur" şeklinde bir not gönderdiğini bildirdi.

Meclis’te yapılan oylamada dokunulmazlık teklifinin ilk maddesi 350 oyla kabul edildi.

1. Madde için yapılan oylamada,

Kabul: 350,

Ret: 148,

Çekimser: 5,

Boş: 27,

1 oy da geçerisz çıktı.

- Canlı Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5285070/meclis-genel-kurulunda-dokunulmazlik-teklifinin-ilk-maddesi-350-oyla-kabul-edildi