Koronavirüs cep telefonu takip sistemi nedir? Pandemi İzolasyon Takip Projesi ile ilgili tüm detaylar

Sağlık Bakanlığı tarafından başlatılan ve koronavirüs salgınının azaltılması ile hastaların izolasyonu için devreye giren Pandemi İzolasyon Takip Projesi herkes tarafından merak edilmeye başlandı. Bakanlık tarafından başlatılan bu proje ile karantina altında olan vakalar evlerinden takip edilebilecek. İşte koronavirüs cep telefonu takip sistemi ile ilgili tüm merak edilenler…

Sağlık Bakanlığı’ndan Koronavirüs Salgını İle İlgili Önemli Proje

Türkiye’de etkisini sürdüren yeni tip koronavirüs salgınıyla ilgili yeni bir proje geliştiren Sağlık Bakanlığı, cep telefonu takip sistemi sayesinde salgının azaltılması ve hastaların izolasyonu için önemli bir adım attı. Bakanlık tarafından geliştirilen proje sayesinde hastaların takibi ve gerekli durumlarda uyarılabilmesi için Pandemi İzolasyon Takip Projesi geliştirildi. Bu kapsamda gerekli olan tüm izinler alınarak Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanlığı ile GSM operatörlerinin de iş birliği ile söz konusu proje devreye girdi.

Karantina Altındaki Vakalar Evlerinden Ayrılırsa Telefonlarına Mesaj Gelecek

Bakanlık tarafından başlatılan Pandemi İzolasyon Takip Projesi sayesinde koronavirüs riski sebebiyle evde karantina altında olan kişilerin evlerinden ayrılması durumunda telefonlarına uyarı mesajı gelecek. Diğer yandan otomatik çağrı teknolojisi sayesinde de bu kişilerle hemen iletişime geçilebilecek ve kendilerinden izolasyon altında bulunmaları gereken yerlere geri dönmeleri istenecek.

Uyarılara Uymayanlara İdari İşlem Yapılacak

Aynı zamanda söz konusu uyarılara uymayan ve kuralları ihlal etmeye devam eden kişiler ilgili emniyet birimlerine bildirilecek ve gerekli olan idari önlem ve yaptırımlar uygulanacak. Ayrıca yol kontrolü yapan emniyet ekipleri de kişinin kimlik bilgilerini sorgulayarak izolasyon ihlali yapıp yapmadığını tespit edebilecek.

- Canlı Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5286466/koronavirus-cep-telefonu-takip-sistemi-nedir-pandemi-izolasyon-takip-projesi-ile-ilgili-tum-detaylar