8 milyon gence iş kapısı açılacak! Güçlü istihdam paketi nedir?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan güçlü istihdam kalkanı paketi ile 8 milyon üniversiteli gence iş kapısı açılacak. Ekim ayında Meclis’ten geçmesi beklenen söz konusu paket ile kısmi çalışma yaygınlaştırılmış olacak. İşte gençlere iş kapısı olacak güçlü istihdam paketi ile ilgili tüm detaylar…

Hazine ve Maliye Bakanı’ndan Açıklama

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çerçevesinde açıklanan istihdam kalkanı paketi hakkında önemli bilgilere yer veren Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, söz konusu paketin Ekim ayında Meclis’ten geçmesi ile birlikte daha pozitif adımların atılacağını belirtti. Söz konusu paketin genç bireyleri çalıştıran işverene sigorta priminde indirim ve kolay işverenlik uygulaması gibi istihdamı arttıracak pek çok önemli konuları kapsıyor. Bakan Albayrak, söz konusu pakette 25 yaş altı istihdama öngörülen özel desteğin kapsamının daha da genişletileceğini belirtirken yaklaşık 8 milyon üniversiteli gence part-time iş kapısının açılacağının da altını çizdi.

Hazine ve Maliye Bakanı Biz Hazırız Dedi

Güçlü istihdam paketi ile birlikte 1 ay içerisinde 10 günden az çalışanların iş kazası ve meslek hastalığı sigortasının devlet tarafından karşılanacağını sözlerine ekleyen Bakan Albayrak, işten çıkarmayla ilgili olarak güçlü bir istihdam paketi hazırladıklarını ve paketin Ekim ayında Meclis’ten geçmesi halinde daha pozitif adımlar atılacağını aktardı. Bugün Amerika’da işsizliğin 45 milyona dayandığını ifade eden Hazine ve Maliye Bakanı, Türkiye’nin etkilenmemesinin mümkün olmadığını ve her türlü küresel senaryoya hazırlıklı olmak gerektiğini belirterek, ‘Bu kadar hazırlıklı olduğumuz bir süreç yok. Biz hazırız’ sözlerine yer verdi.

- Canlı Haber, Ekonomi bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5286939/8-milyon-gence-is-kapisi-acilacak-guclu-istihdam-paketi-nedir