Bakan Koca, bir kişinin koronavirüs sürecinde ne yaşadıklarını sosyal medya hesabında paylaştı

Koronavirüsle mücadelede tedbirleri elden bırakmayalım diyerek bütün mücadelesini veren Bakan Fahrettin Koca, sosyal medya hesabında bir ailenin koronavirüsle ilgili yaşadıklarını paylaştı. Koca, ‘Yaşayandan Uyarılar’ başlığıyla bir kişinin yaşadıklarının paylaşımını yaptı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ‘Yaşayandan Uyarılar’ şeklinde paylaşım yaparak bir kişinin koronavirüs testinin pozitif çıkması sonucunda ailesinde de çıktığını ve süreçte neler yaşadıklarını paylaşarak kontrollü hayat şeklinde herkesin daha fazla tedbirli olması gerektiği konusunda uyardı.

Fahrettin Koca Twitter’da Paylaşım Yaptı

Fahrettin Koca’nın Twitter’daki paylaşımı şu şekildedir: ‘Pandemi sürecinde acilde, son 2 aydır ara ara Covid Polikliniğinde çalıştım. Covid test sonucum pozitif geldi. Ailemde herkes pozitif. Hastanede tedavi alıyoruz, babam yoğun bakımda. Kas ve kemik ağrıları, ateş, öksürük, tat ve koku kaybım var. Maskesiz dolaşmayın.’ Hastanın mesajını paylaştı.

Hastanelerin Doluluk Oranları İle İlgili Haberleri Yalanladı

Diğer yandan ise hastanelerin doluluk oranları ile ilgili hastanelerin kapasite doluluk oranları ilgili haberlerin kesinlikle yalan olduğunu belirten Bakan Fahrettin Koca: ‘COVID-19 nedeniyle hastaneleri dolu bir ilimiz, hatta kapasitesi tamamen dolu hastanemiz yoktur. İddialar asılsızdır. Bu asılsız iddiaların sahipleri, hastaneler doluymuş gibi tedbir alsın. İddiaların belki bu şekilde topluma yararı olur.’’ Şeklinde açıklamalarına yer verdi.

- Canlı Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5288082/bakan-koca-bir-kisinin-koronavirus-surecinde-ne-yasadiklarini-sosyal-medya-hesabinda-paylasti