Robin Hood lakaplı yardımsever ortaya çıktı

Birçok gecekondu mahallelerine giderek bakkaldaki borçlarını ödeyip, kapı kapı dolaşıp zarf içinde para bırakarak tüm Türkiye’de merak edilen gizemli hayırsever ortaya çıktı. Ahbap Derneği ile birlikte çalıştığı öğrenilen iş adamı Robin Hood’un Erdoğan Uludağ olduğu ortaya çıktı. Robin Hood lakabı verilen hayırsever iş adamı Erdoğan Uludağ, ünlü sanatçı Haluk Levent’in istediği üzerine ismini açıkladığını belirtti.

Gizemli yardımsevere Robin Hood lakabı verilmişti

Geçtiğimiz yıl İstanbul’da Hasköy, Tuzla Mimar Sinan ve Şahintepesi mahallerindeki gecekondularda yaşayan ailelere bin liralık zarflar dağıttı. Kendisini gizleyen yardımsever iş adamı, çalışanları aracılığıyla dağıttığı parayla kalmayıp, mahalledeki bakkallara gidip veresiye defterindeki borçları da ödemişti. Türkiye’nin gündemine oturan bu olayda hayırsevere Robin Hood lakabı verildi. İstanbul’dan sonra Trabzon ve Kocaeli’ye de el uzatan yardımsever günlerce konuşulurken, kim olduğu ise merak konusu olmuştu.

"Yapılan yardımlar örnek alınsın diye kimliğimi açıklıyorum"

İstanbul’da tekstil sektöründe faaliyet gösteren iş insanı Erdoğan Uludağ, ünlü sanatçı Haluk Levent’in kurucusu olduğu Ahbap Derneği ile birlikte çalıştığı ortaya çıktı. Yardımda bulunduğu insanların kendisini tanımadığını söyleyen yardımsever iş insanı Uludağ, ünlü sanatçı Haluk Levent ile tanıştıktan sonra "kimliğimi Haluk Levent'in isteğiyle açıklıyorum" dedi. Haluk Levent’le tanışmadan önce ismini açıklamayı düşünmediğini söyleyen yardımsever iş insanı, "Yapılan yardımlar örnek alınsın diye kimliğimi açıklıyorum" diye ifade etti.

- Canlı Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5290259/robin-hood-lakapli-yardimsever-ortaya-cikti