Cennetle Müjdelenen On Binlerce Kişi

Hüseyin ŞANLI
Hüseyin ŞANLI

“Allah yolunda öldürülenlere ölü demeyin. Bilakis onlar diridirler, lakin siz anlayamazsınız. “ (Bakara-154)

Belçika’da hayvanat bahçesinde zürafalar öldürüldüğünde yüzlerce kişi sokağa döküldü. Kareta karetta kaplumbağalarını korumak için binlerce kişi sokağa döküldü. Taksimde birkaç ağaç kesilecek diye milyonlarca kişi sokağa döküldü.

Mısırda yüzlerce kardeşimiz idama mahkum edildi, Filistin’de binlerce, Suriye’de 10 binlerce insan katlediliyor ama dünyanın kılı bile kıpırdamıyor.

Soruyorum size kaç Müslüman bir zürafa eder, kaç Müslüman bir kaplumbağa eder, kaç Müslüman bir ağaç eder?

Mısırdaki, Suriye’deki, filistindeki  ve dünyanın dört bir yanındaki zulme karşı olmak; insan olmanın gereğidir. El- Kaide olmak değildir, Taliban olmak değildir, terörist olmak değildir. Sadece insan olmaktır. Bu zulme karşı Müslüman kardeşlerimiz ağzını açamıyor.

Gerici diyecekler diye ağzını açamıyor, yobaz diyecekler diye ağzını açamıyor, terörist diyecekler diye ağzını açamıyor. Küresel mikrop Amerika, önce Müslümanların yaşadığı ülkeleri işgal ediyor, kendine karşı koyanları, kendine dur diyenleri de terörist olarak adlandırıyor.

Sonra da Müslümanları dünyaya şikayet ediyor: Bunlar terörist diyor. Bize karşı koyuyorlar diyor. Yani bizi bırakmıyorlar ki rahat rahat kadınların ırzına geçelim, bizi rahat bırakmıyorlar ki küçücük bebeklerin canına kıyalım diyor. Amerika kahrolsun diye beddua ediyoruz kahredene de terörist diyoruz.

Enes radıyallahu anh'den rivayet edildiğine göre Nebî sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurdu:   

"Müslüman, Müslüman kardeşine  kin tutmaz, hased etmez, sırtını dönmez ve ilgisini kesmez. Ey Allah'ın kulları, kardeşler olunuz. " (Buhari-Müslim)

Mısırdaki kardeşlerinize sırtınızı dönmeyin, suriyedekilere, filistindekilere arkanızı dönmeyin. Hani İnsan hakları, hani din ve vicdan hürriyeti, hani demokrasiniz?

Demokratik seçimlerde başarılı olmak için milyonları toplayanlar, size sesleniyorum. Toplanan yüzbinlerce kişi, size sesleniyorum. Gezi parkı eylemcileri size sesleniyorum: Suriyede onbinlerce fidan kesildi, Filistin’de onbinlerce çınarı köklerinden söktüler. Bir şey demeyecek misiniz? Ben Onlar için üzülmüyorum.

Ben bizim vurdumduymaz tavrımıza kahroluyorum. Kazananlar için üzülünmez ki. Ben bizim içler acısı halimize ağlamak istiyorum. Devekuşu gibi kuma gömdüğümüz   başlarımız için perişan oluyorum.

Doğrunun ne olduğunu Amerikaya soran kardeşim. Ne zaman kimin için üzüleceğini gazetelere, televizyonlara soran kardeşim. Ne olur şimdi Allah’ın kitabına sorsan. Ben idama mahkum edilmiş din kardeşim için üzüleyim mi diye rabbine sor, ölen çocuklara, kadınlara ve erkeklere üzüntümü belli edeyim  mi diye Rabbine sor.

Öyle idealler vardır ki uğrunda alınan mâlubiyetler bile gâlibiyet sayılır. Onlar mâğlup olmadılar. Mâğlup olanlar bizleriz. Onlar şerefli bir ölüme yürüyecek. Rabbimin onlara vaat ettiği Firdevs cennetlerinin sonsuza dek varisi olacaklar. Olan bize olacak, bizler yaşlanmayı seçtik, bizler susuyoruz. Biz Müslümanlar tek bilek, tek bir millet olmadıkça, teker teker ölmeye devam edeceğiz.

Kırımı topraklarına kattı diye nasıl da bütün dünya rusyanın üzerine yürüdüler. Başta küresel pislik  Amerika. Madem bir devletin başka bir devleti topraklarına katması hem de demokratik bir seçimle böylesine ağır bir suç. İsrailin filistine yaptığı ne? Neden bunun için bir şey yapmıyorsunuz? Neden toplanmıyorsunuz? Neden yaptırım uygulamıyorsunuz?       

Ahbaplar arasında kanunların lafı mı olur hiç? Mısırdaki kardeşlerimiz ölüme mahkum edilseler de biz biliyoruz ki onlar ölmeyecekler. Onlar idam edilirken bizler öleceğiz. Filistin'deki Suriye'deki dünyanın dört bir yanındaki Müslümanlar zulüm görürken bizim bir uzvumuzu koparacaklar gene.

Biraz daha eksileceğiz. Kıyamet günü sorumluğumuzu bir kat daha arttıracak bu şehitler. Onlar şehit olacaklar inşaAllah. Şahit olacaklar. Allah’ın büyüklüğüne şahit olacaklar. Allah’ın yeryüzündeki hakimiyetinden başka hiçbir hakimetin boyunduruğu altına girmediklerine şahit olacaklar. Ve maalesef bizlerin korkak olduğuna şahit olacaklar.

Onbinlerce çınarı köklerinden sökecekler. Cennete müjdelenen onbinlerce kişi. Onlar için üzülmüyorum. Kazananlar için üzülünmez ki. Ben bizim, içler acısı halimize ağlamak istiyorum.

Dünya kupasının final maçının skorunu bilmem ama şunu çok iyi biliyorum: Müslümanlar 100.000 - 0 kaybediyor.

- Canlı Haber, Hüseyin ŞANLI tarafından kaleme alındı
https://www.canlihaber.com/makale/5294171/huseyin-sanli/cennetle-mujdelenen-on-binlerce-kisi