REİS-İ CUMHUR…

Menderes ERDOĞAN
Menderes ERDOĞAN

Yeni nesil pek bilmez başlıktaki tabiri.Hoş gerçi selfie,in-out,trend falan pek bilirler de neyse o konuya ayrı bir parantez açarız ilerleyen günlerde. Şimdi gelelim asıl meselemize yani ülkemizde bir ilkin gerçekleşeceği cumhurun başkanını seçeceği  cumhurbaşkanlığı seçimine.

             Söze muhalefet partilerinden başlamak istiyorum.Bir çatı adaydır aldı başını gitti.Halkı kucaklayan, birleştirici, halkın benimsiyeceği ve halkın tanıdığı bildiği biri olacağı dile getirildi ilk günden beri. Peki sonuç? Ekmeleddin İHSANOĞLU… 

Şimdi aranan özelliklerde hemfikir miyiz elbette hemfikiriz…. Ama adayın bu kriterlere uygunluğu tartışılır.

Peki ya iktidar partisi ne yapacak? Yazımı kaleme aldığımda henüz aday açıklanmamıştı ama Sayın Bülent ARINÇ ın verdiği ipucundan adayın Başbakan Sayın RECEP TAYYİP ERDOĞAN olduğunu anlamak zor olamasa gerek.

Peki neydi ipucu? Adayımız tüm dünya tarafından tanınan biri… Yani bırakın milletvekillerini , halkı , komşu ülkeleri tüm dünyadan bahsediyor sayın hükümet sözcüsü.

Peki halk benimser mi? Ebette benimser benimsemese zaten başbakan yapmaz.

Peki bu aday halkı kucaklar mı? Kucaklamasa bu millet bu adaya girdiği her seçimi kazandırmaz.

Peki ama bu aday halkı birleştirebilir mi? Hiç tabanı olamayan bir partiyi bugün çatı aday arayışına sokmadan tek başına yüzde 50 oy potansiyeli olan bir parti konumuna getiren bir aday birleştiremeyecek de halkın yıllarca iktidar yapmadığı iki partinin çatı adayı mı birleştirecek halkı?

Evet değerli  okuyucular kriterler belli ama bu kriterleri ortaya koyanlarla, bu kriterleri ortaya koyarak arkasında durup yerine getirenleri  bu millet ayırt etmesini iyi bilir.Halka rağmen halk partisi , hareketsiz durarak hareket partisi olunmaz vesselam…

Uzun lafın kısası dostlar seçime sayılı günler kala yeni REİS-İ CUMHURUMUZUN ülkemize hayırlı olması dileklerimle…

- Canlı Haber, Menderes ERDOĞAN tarafından kaleme alındı
https://www.canlihaber.com/makale/5294224/menderes-erdogan/reis-i-cumhur