Derbinin galibi Beşiktaş! Beşiktaş 2 - Fenerbahçe 0

Süper Lig 33. hafta karşılaşmasında Avrupa kupalarını yakından ilgilendiren derbinin galibi ev sahibi Beşiktaş oldu. Vida ve Gökhan Gönül'ün attığı gollerle sahadan 2-0 galip ayrılan Beşiktaş, 3'üncülük umutlarını son haftaya taşırken, Vedat Muriç'in gördüğü kırmızı karttan sonra rakibi karşısında uzun bir süre 10 kişi mücadele eden ve sahadan yenik ayrılan Fenerbahçe ise Süper Lig'i 7'inci sırada bitirmeyi garantiledi.

Son 10 sezonun En Kötü İstatistiği

Süper Lig'de 2019-2020 sezonunu 7'inci sırada bitirmeyi garantileyen Fenerbahçe için bu istatistik, son 10 sezonun en kötü istatistiği oldu. Derbide, Vida ve Gökhan Gönül'ün attığı gollere engel olamayarak Beşiktaş'a 2-0 mağlup olan ve Avrupa kupalarına gitme umudunu yitiren Fenerbahçe, son 2 sezondur aldığı başarısız sonuçlarla taraftarının yüzünü güldüremiyor.  

İlk 3 Ümidini Korudu

Ezeli rakibi Fenerbahçe'yi evinde 2-0 mağlup eden ve puanını 59'a yükselten Beşiktaş, Süper Lig'i ilk 3 sırada bitirme umudunu son haftaya taşıdı. Rakiplerinin kazandığı haftada kaybeden ve 50 puanda kalan Fenerbahçe ise Süper Lig'i 7'inci sırada bitirmeyi garantileyerek taraftarının Avrupa kupaları hayalini suya düşürdü.   

- Canlı Haber, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5294735/derbinin-galibi-besiktas-besiktas-2-fenerbahce-0