Bakan Koca Verileri Paylaştı Korkulan Oldu Kâbus Geri Döndü

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Yeni hasta ile, vefat ve ağır olan hasta sayılarımız, zatürreli hasta oranımız ise; bazı farklılık dünkünden daha az. Fakat bu verilerden hiçbiri yarınki veya bir hafta sonraki neticeler konusunda garanti vermiyor.

Sağlık Bakanlığın internet sitesinde yer alan ve Bakan Fahrettin Koca' da Twitter' hesabından paylaştığı 6 Ağustos 2020 'Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu'nun güncel verilerine göre; 54 bin 494 kişiye yeni test yapıldı, 1153 kişi Kovid-19 tanısı konuldu. Son 24 saatte 14 hasta yaşamını yitirdi, 1040 kişi ise iyileşti.

Toplam yapılan test sayısı 5 milyon 81 bin 802, vaka sayısı 237 bin 265, vefat sayısıda 5 bin 798 olarak kayıtlara geçti. Ağır hasta sayısımız 580, hastalarda zatürre oranı ise yüzde 8,3 oldu.

Müjdeli haberler sadece sıkı tedbirler alınarak olabilir

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından son verilere dair yapmış olduğu paylaşımda, Yeni hasta, vefat ve ağır hasta sayılarımız, zatürreli hasta oranımız; bazı farklarla dünkünden daha az.

Fakat bu verilerden hiçbiri yarınki veya bir hafta sonraki neticeler konusunda garanti vermiyor. Müjdeli haber sadece sıkı tedbirler alınarak olabilir.

- Canlı Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5295012/bakan-koca-verileri-paylasti-korkulan-oldu-kabus-geri-dondu