Esenyurt’ta 10 katlı binada korkutan patlama! 3 kişi yaralandı

İstanbulEsenyurt ilçesinde 10 katlı bir binada doğal gazdan meydana geldiği belirtilen patlama yürekleri ağza getirdi. Yaşanan patlamayla ilgili İstanbul Valiliği’nden yapılan açıklamada, meydana gelen patlamada 3 kişinin yaralandığı belirtildi.

10 Katlı Binada Patlama

Olay, İstanbul Esenyurt’ta Piri Reis Mahallesi’nde yer alan bir sitede meydana geldi. Alınan bilgilere göre, 10 katlı bir binanın 4’üncü katında yer alan bir dairede şiddetli bir patlama meydana geldi. Yaşanan patlamanın ardından olay yerine çok sayıda polis, itfaiye ve sağlık ekibi sevk edilirken yaşanan patlamada 3 kişinin yaralandığı bilgisi verildi. Olay yerine yönlendirilen sağlık ekipleri yaralıları olay yerinde yaptıkları ilk müdahale sonrasında ambulansla hastanelere sevk etti.

Patlamanın Şiddetiyle Yatak ve Eşyalar Yola Saçıldı

Yaşanan şiddetli patlama sonucunda site içerisinde yer alan vatandaşlar büyük bir korku ve panik yaşarken meydana gelen patlamanın şiddetiyle daire içindeki yatak ve eşyaların yola kadar saçıldığı öğrenildi. Ayrıca çevrelerdeki diğer dairelerde de hasar oluştuğu bilgisine ulaşıldı.

İstanbul Valiliği Açıklama Yaptı

Patlamanın ardından bölgeye yönlendirilen İGDAŞ ekipleri gaz akışını kesti. Ekiplerin yaptığı ilk incelemede şiddetli patlamanın doğal gaz kaynaklı olduğu belirtildi. Öte yandan İstanbul Valiliği Esenyurt’ta bir sitede meydana gelen patlamayla ilgili açıklamada bulundu. Valilik açıklamasında, binada saat 16.15 sularında meydana gelen patlama sonrasında bölgeye AFAD, İGDAŞ, itfaiye, sağlık ve polis ekiplerinin yönlendirildiğini belirterek olayla ilgili alınan ilk bilgilerde, yaralanan 3 kişinin tedavisi için çevredeki hastanelere sevk edildiği aktarıldı. Valilik patlamada yaralanan vatandaşlara acil şifalar dileklerinde bulundu.

- Canlı Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5296291/esenyurtta-10-katli-binada-korkutan-patlama-3-kisi-yaralandi