Putin’in sağ kolu Peskov’un koronavirüs testi pozitif çıktı!

Rusya’dan gelen son dakika bilgisinde Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov’un koronavirüs testinin pozitif çıktığı öğrenildi. Putin’in sağ kolu olan ve yapılan koronavirüs testi pozitif çıkan Peskov’un hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındığı belirtildi.

Peskov Koronavirüse Yakalandı

Tüm düünyada olduğu gibi Rusya'da da koronavirüs salgını etkisini göstermeye devam ederken gelen son dakika bilgisinde Putin'e yakınlığıyla bilinen Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov'un koronavirüs testinin pozitif çıktığı öğrenildi. Sözcü'nün hastanede koronavirüs tedavisi gördüğü aktarıldı.

Peskov'dan Açıklama Geldi

Koronavirüs testinin pozitif çıktığı ve hastanede tedavi altında olduğu belirtilen Peskov'dan gelen açıklamada, 'Evet hastalandım. Tedavi oluyorum.' ifdelerinde bulunduğu öğrenilirken tedavisinin hastanede yapıldığını aktardığı bilgisine de ulaşıldı.

Putin İle Teması Oldu Mu?

Rusya Devlet Başkanı Putin'e yakınlığı ile bilinen Peskov'un hastanede koronavirüs tedavisi olduğu haberinin ortaya çıkmasının ardından akıllara yakın zamanda Putin ile temas kurup kurmadığı soruları geldi. Peskov'un bir süredir Putin ile doğrudan bir teması olmadığı bilgisi verilirken Rusya Devlet Başkanı Putin'in tebir amaçlı Nisan ayından bu yana konutundan çıkmadığı ve kendisini karantina altına aldığı biliniyor.

Başbakan'ın Testi Pozitif Çıkmıştı

Diğer yandan koronavirüs vaka sayısında ABD ve İspanya'nın ardından en yüksek rakama sahip olan Rusya'da daha önce Başbakan Mişustin ve Kabine'de yer alan 2 Bakan'a da koronavirüs testi yapılmış ve test sonuçları pozitif çıkmıştı.

- Canlı Haber, Dünya bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5298570/putinin-sag-kolu-peskovun-koronavirus-testi-pozitif-cikti