Comolli’nin yerine gelecek isimde sürpriz detay

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un görevinden istifa eden Comolli yerine Emre Belözoğlu’nun gelmesini istediği öğrenildi. EURO 2020 sonrasında Emre ile masaya oturma planı yapan Başkan Ali Koç’un Belözoğlu’ndan Fenerbahçe sportif direktörü olmasını isteyeceği belirtildi. Koç’un yanı sıra A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş’in de deneyimli futbolcuyu ekibinde görmek istediği ve takımın sportif direktörlüğü için kendisine teklif sunmak istediği öne sürüldü.

Sezon Sonuna Kadar Yeni Sportif Direktör Getirilmesi Planlanmıyor

Alınan bilgilere göre, Damien Comolli’nin görevinden istifa etmesinin ardından gözler yerine gelecek isme çevrildi. Ancak Başkan Ali Koç’un sezon sonuna kadar takıma yeni bir sportif direktör getirmeyi planlamadığı öğrenildi. Başkan Koç’un son gerçekleştirilen Falette ve Rodriguez transferlerinde süreci yöneten isim olan yönetici Selahattin Baki’yi Samandıra’da görevlendireceği bilgisine ulaşıldı. Ayrıca Baki’nin sezon sonuna kadar futbolun başındaki kişi olacağı ve yönetim ile Samandıra arasında köprü kuracağı öğrenildi.

Comolli’nin Yerine Emre Belözoğlu

Öte yandan Başkan Ali Koç’un sezon sonunda sportif direktörlük sertifikasına sahip olan ve Fenerbahçe’de forma giyen deneyimli yıldız Emre Belözoğlu’nu bu göreve düşündüğü ortaya çıktı. Belözoğlu’da daha önceki açıklamalarında, teknik direktörlüğün yanı sıra sportif direktörlük görevini almak istediğini söylemişti. Başarılı futbolcu eğer futbolu bırakma kararı alırsa EURO 2020’de son kez sahaya çıkacak. Başkan Ali Koç’un da turnuva sonrasında deneyimli futbolcu ile masaya oturacağı ve sportif direktörlük teklifi sunacağı konuşuluyor.

Şenol Güneş A Milli Takım İçin İstiyor

Fakat futbol kariyerini noktalaması halinde sportif direktörlük için Emre’ye talip olan tek kişi Ali Koç değil. İddialara göre, A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş’te tecrübeli futbolcuyu takıma almak istiyor.

- Canlı Haber, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5303268/comollinin-yerine-gelecek-isimde-surpriz-detay