Sibel Gökçe tarafından cinsel istismarla suçlanan İbrahim Tatlıses’in açtığı davada karar verildi

Eski oryantal Sibel Gökçe, geçtiğimiz yıl katıldığı ‘Aramızda Kalsın’ isimli televizyon programında usta sanatçı İbrahim Tatlıses tarafından 20 yaşında cinsel istismara uğradığını söylemişti. Sibel Gökçe’nin bu iddiası üzerine Tatlıses mahkemeye başvurdu. Görülen dava sonucunda eski oryantal Sibel Gökçe’nin usta sanatçıya 12 bin liralık tazminat ödemesine karar verildi.

60 bin liralık tazminat davası açmıştı

Eski oryantal Sibel Gökçe’nin katıldığı programda yaptığı bu açıklama günlerce konuşulmuş, gözler usta sanatçı İbrahim Tatlıses’e çevrilmişti. Cinsel istismarla suçlanan Tatlıses soluğu adliyede almış, Sibel Gökçe, katıldığı Tv kanalı, program yapımcısı ve yönetmenine tazminat davası açmıştı. Hakkında ortaya atılan cinsel istismar suçuyla ilgili, "İftira ve hakaret içeren bu asılsız ifadeleriyle onurum kırıldı, itibarım zedelendi. Ben kimseye cinsel istismarda bulunmadım" diyerek 60 bin liralık tazminat davası açmıştı.

Sibel Gökçe 12 bin liralık tazminat ödeyecek

İbrahim Tatlıses’in avukatı, hiçbir gerçekliği ve dayanağı olmayan bu çirkin ve asılsız iddia yüzünden müvekkilinin yaşantısının olumsuz yönde etkilendiğini belirterek açtığı dava geçtiğimiz günlerde karara bağlandı. İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi'nde görülen dava sonucunda Sibel Gökçe’nin, İbrahim Tatlıses’e cinsel istismar iftirası attığı 2013 yılından beri faiziyle 12 bin liralık tazminat ödemesine karar verdi.

- Canlı Haber, Magazin bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5303840/sibel-gokce-tarafindan-cinsel-istismarla-suclanan-ibrahim-tatlisesin-actigi-davada-karar-verildi