Emeklilerin zamlı maaşı bugün hesaplarında olacak

Milyonlarca emeklinin merakla beklediği zammaaşlar bugünden itibaren hesaplara yatmaya başlayacak. Söz konusu ödeme kapsamına maaşı 1000 liradan 1500 liraya çıkan emeklilerde giriyor. Son yapılan açıklamalarda en düşük emekli maaşının 1500 lira olacağı belirtilmiş ve bununla ilgili düzenlemeler başlatılmıştı. Peki, zamlı maaşlar nasıl oldu? Maaşlara gelen zam sonucunda kimler ne kadar maaş alacak? İşte detaylar…

SSK ve Bağ-Kur Emeklilerinin Nisan Maaşları Bugün Yatırılmaya Başlandı

Alınan bilgilere göre, SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin maaşları bugün hesaplarına yatırılmaya başlandı. Bu kapsamda yaklaşık 650 bin kişinin maaş ödemesinin zamlı olacağı belirtildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan açıklamada, emeklilere taban ödemenin 1000 liradan 1500 liraya çıkarılmasına yönelik düzenleme başlatılmış ve bu düzenlemenin maaşlara yansıtılacağı aktarılmıştı. Düzenleme kapsamındaki ilk ödemeler SSK emeklileri ile başladı. Alınan bilgilere göre, SSK emeklilerinin ödmeleri bugün başladı ve 27 Nisan’a kadar devam edecek. Bağ-Kur emekilerinin ödemeleri ise 24-28 Nisan tarihlerinde ödemelerini hesaplarında görebilecekler.

Maaşlarda 500 Liralık Artış Yapılacak

Getirilen düzenleme kapsamında ek ödeme dahil olmak üzere maşı 1500 liranın altında olan emeklilere 1500 liralık ödeme gerçekleştirilmesi bekleniyor. Böylelikle bu kapsamdaki emeklilerin maaşında 500 liralık bir artış görülmesi bekleniyor.

Dul ve Yetim Aylıklarına Düzenleme

Diğer yandan dul ve yetim aylıkları da 1500 liralık yeni emekli aylığı üzerinden hisse oranına göre hesaplanmaya başlandı.

- Canlı Haber, Ekonomi bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5304723/emeklilerin-zamli-maasi-bugun-hesaplarinda-olacak