Aleyna Tilki sokağa çıkma yasağına takıldı!

Günden güne arttırılan koronavirüs tedbirlerine bir yenisi daha eklendi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün akşam yapmış olduğu açıklamada, 20 yaş altına sokağa çıkma yasağının geldiğini duyurdu. Yasaktan etkilenenler arasında ünlü sanatçı Aleyna Tilki’de bulunuyor.

Twitter hesabından düşüncelerini paylaştı

Sanat camiasıyla çok küçük yaşta tanışan Tilki, yasağın açıklanmasının ardından Twitter hesabından paylaşımda bulundu. Reşit olmadığı zamanlarda bazı mekanlarda konser veremediği günleri hatırladığını düşündüğünde, yasağa çok üzülmediğini belirten Tilki, "Ben zaten dışarıya çıkmıyordum ki, bana bir şey olmadı şu an. Yaşım yetmediği için kendi konserime çıkamadığım günleri hatırlayınca, dışarıya çıkmaya yaşımın yetmemesi beni çok üzmedi" paylaşımında bulundu.

Aleyna Tilki kimdir

Aleyna Tilki, 28 Mart 2000 tarihinde Konya’da dünyaya geldi. İlk televizyon deneyimini Yetenek Sizsiniz yarışmasında yaşayan Tilki, 2016 yılında Türk besteci ve aranjör Emrah Karaduman'ın “Cevapsız Çınlama” adlı single'ında vokal olarak yer aldı. Youtube’da yayınlanan klip en çok dinlenenler arasında yer alarak adını duyuran Aleyna Tilki en genç başarı sanatçı olarak adından bahsettirdi.

- Canlı Haber, Magazin bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5308304/aleyna-tilki-sokaga-cikma-yasagina-takildi