Ankara’da Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan İdlib için kriz masası

İdlib’de Esed Rejimi’nin hain saldırısı sonucunda 5 kahraman askerimizin şehit düşmesinin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde bir toplantı gerçekleşti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Esed Rejimi’nin hain saldırısının ardından gerçekleştirdiği toplantıda saldırıya misliyle karşılık verilmesi vurgulandı.

Ankara’da İdlib İçin Kriz Masası

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde Ankara’da İdlib için kriz maması kuruldu. İdlib’de Rejim güçlerinin Türk askerine yönelik yaptığı hain saldırıya karşı kayıtsız kalınmayacağına vurgu yapılan kritik toplantıda askerimize yapılan saldırıya misliyle karşılık verilmesi vurgulandı.

MİT Başkanı Hakan Fidan’da Toplantıdaydı

Alınan bilgilere göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Başkanlık ettiği kritik toplantıya Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Genelkurmay Başkanı Yaşar Güler, Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve MİT Başkanı Hakan Fidan katıldı. Toplantıda, şehitlerimizin intikamının alınması ve bu hain saldırıya misliyle karşılık verilmesinin altı çizildi.

Türkiye’den Kararlılık Mesajı

Öte yandan bu toplantıda, sınır güvenliğimizin sağlanması, çatışmaların önüne geçilmesi ve yeni bir göç dalgası ile insanlık dramının yaşanmaması için Türkiye’nin İdlib’deki kararlılığının devam edeceği ve Türkiye’yi bu kararından hiçbir saldırının vazgeçiremeyeceği kararlılıkla vurgulandı.

101 Rejim Askeri Etkisiz Hale Getirildi

İdlib’in Kuzeyinde Esed Rejimi’nin hain topçu atışı sonucunda 5 askerimiz şehit oldu 5 askerimiz de yaralandı. Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, saldırının hemen ardından tespiti yapılan hedeflerin ateş altına alındığı ve şehitlerimiz için TSK’nın yaptığı misilleme sonucunda ilk belirlemelerde 101 Rejim askerinin etkisiz hale getirildiği bilgisi verildi.

- Canlı Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5308894/ankarada-cumhurbaskani-erdogandan-idlib-icin-kriz-masasi