Koronavirüs nedeniyle ertelenen ligler ne zaman başlayacak? TFF tarih verdi

Türkiye’de etkisini gösteren yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle alınan tedbirler kapsamında ertelenen liglerle ilgili Türkiye Futbol Federasyonu’ndan önemli bir açıklama geldi. Salgın kapsamında ileri bir tarihe alınan liglerle ilgili açıklama yapan TFF, liglerin en erken Haziran ayı başında oynanabileceğini belirtti.

Türkiye Futbol Federasyonu’ndan Açıklama

Türkiye Futbol Federasyonu’ndan yapılan açıklamaya göre, 19 Mart tarihinde liglerin ertelenmesi kararı alındığı ve koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan bu karar sonucunda liglerin ileri bir tarihe ertelenmesine karar verildiği belirtildi. Erteleme kararının ardından federasyon tarafından koronavirüs salgını ile ilgili oluşan şartların sürekli olarak gözlemlendiği ve tüm gelişmelerin Gençlik ve Spor Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu ve UEFA ile koordineli olarak değerlendirildiği aktarıldı. İlk önceliğin her zaman sporcular olduğunu söyleyen TFF, futbola hizmet eden tüm bireylerin ve taraftarların sağlığının önemli olduğunu vurguladı.

Ligler Ne Zaman Başlayacak?

Tüm bu kapsamda 2019-2020sezonunun sağlıklı bir şekilde tamamlanabilmesi için insan hayatından taviz vermeden UEFA ile de ortak hareket ederek tamamlamak çabasında oldukları dile getirildi. Öte yandan kulüplerin oyuncular ve diğer sözleşmeleri ile ilgili de UEFA ile temas halinde olunduğu ve UEFA tarafından oluşturulan çalışma grubunun tavsiyelerinin dikkate alındığı belirtildi. Tüm koşullar ve değerlendirmelerin göz önüne alınarak koronavirüs salgını kapsamında başta devletin kararları, Bilim Kurulu’nun tavsiyeleri, Gençlik ev Spor Bakanı’nın koordinasyonu ve UEFA’nın da görüşlerinin alınarak Mayıs ayında yeniden bir değerlendirme yapılacağı bunun sonrasında liglerdeki devam etme durumunun belirleneceği aktarıldı. Öte yandan takımların hazırlık sürecinin de göz önünde bulundurulacağı süreçte liglerin en erken Haziran ayı başında başlamasının gündemde olduğu aktarıldı.

- Canlı Haber, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5309211/koronavirus-nedeniyle-ertelenen-ligler-ne-zaman-baslayacak-tff-tarih-verdi