2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları 1 yıl sonraya ertelendi

Japonya Başbakanı Shinzo Abe, koronavirüs salgınından dolayı 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'nın 1 yıl ertelenmesi için Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) ile anlaşmaya vardıklarını açıkladı.

Japonya'nın erteleme teklifi kabul edildi

Japonya Başbakanı Shinzo Abe, 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'nın 1 yıl ertelenmesi için pazartesi günü erteleme teklifi götürdü. Yapılan erteleme teklifine Uluslararası Olimpiyat Komitesi’nden 1 gün sonra yanıt geldi. Japonya’nın erteleme teklifi kabul edildi.

Ertelenen 2020 Tokyo Olimpiyat Olimpiyatları'nın 24 Temmuz 2021 tarihine alındığı belirtildi.

IOC üyesi daha öncede açıklama yapmıştı

Daha öncede konuyla ilgili açıklamada bulunan Uluslararası Olimpiyat Komitesi üyesi Dick Pound, "IOC sahip olduğu bilgilere dayanarak erteleme kararı aldı. İleriye dönük parametreler belirlenmedi, ancak oyunlar 24 Temmuz'da başlamayacak bildiğim kadarıyla. IOC yakın zamanda sonraki adımları açıklayacak ve bu aşamalı şekilde olacak " açıklamasında bulunmuştu.

Britanya Olimpiyat Birliği Başkanı açıklama yapmıştı

Aynı zamanda, daha önce Britanya Olimpiyat Birliği Başkanı yapmış olduğu açıklamada, Büyük Britanya olarak Tokyo'ya takım göndermeyeceklerini duyurmuş, Avustralya ve Kanada da Japonya'da yer almayacaklarını belirtmişti.

- Canlı Haber, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5311762/2020-tokyo-olimpiyat-oyunlari-1-yil-sonraya-ertelendi