Cumhurbaşkanı Erdoğan kendi sesinden 23 Nisan mesajı yayınladı

2010 ve 2019 yılları arasında 23 Nisan bayramı kutlamalarında çocuklarla çektirdiği fotoğraflar eşliğinde sesli klip yayınlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 100. Yılını, Türkiye’nin ve dünyanın tüm çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en samimi duygularımla tebrik ediyorum.” mesajını paylaştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, klipte kendi sesiyle çocuklara hitap etti.

Çocukların Tebessümü Dünyayı Güzelleştirir

Hayattaki en büyük mutluluk bir çocuğun gülümsemesi ve en geniş Umman bir çocuğun kalbidir. Savaşlar, çatışmalar, açlık ve kıtlık ufkumuzu karartsa da siz çocuklarımızın tebessümü dünyamızı güzelleştiren yegane şeydir.

Yarınlarımızın Umudu Sizlersiniz

Çocuklarımız, yarınlarımızın umudu ve geleceğimizin teminatıdır. Çocuklarımız, daha huzurlu, daha adaletli, daha neşeli ve daha güzel bir dünyanın müjdecisidir. Çünkü çocuk olmak, coşkulu olmak, hayata daima saf, temiz ve duru gözlerle bakmak ve geleceğe bu heyecanı yüreğinde duyarak yürümektir. Çocuk olmak yüreğindeki sınırsız ve hesapsız sevgiye sıkı sıkıya sarılmaktır.

Daha Güzel Bir Dünya Kuracaklar

Bugünkü çocuklarımız, İnşallah yarınların sanatçısı, politikacısı, bilimadamı, mühendisi, öğretmeni, işadamı, hukukçusu veya başka konumlarda bulunan bireyleri olacaklar. Çocuklarımız, yarınlarında bu konumlara geldikleri zaman geride kalan eksiklikleri gidererek kendilerinden sonra gelecek nesiller için daha adaletli ve daha güzel bir dünya kuracaklardır.      

- Canlı Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5311865/cumhurbaskani-erdogan-kendi-sesinden-23-nisan-mesaji-yayinladi