Cumhurbaşkanı Erdoğan Kenan Sofuoğlu'nun isteğini kabul etmedi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Perşembe günü AK Parti Genel merkezinde düzenlenen istişare toplantısında milletvekilleri ile bir araya geldi. Yapılan toplantı sırasında AK Parti Sakarya milletvekili ve eski motosikletçi Kenan Sofuoğlu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a Dünya Supersport Motosiklet Şampiyonası'nda misafir yarışçı olmak istediğini söyledi. Ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan olası bir kaza ihtimaline karşı bu isteği kabul edemeyeceğini söyledi.

Zaten 5 kez dünya şampiyonu oldun

Kenan Sofuoğlu ile görüşen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sen bize lazımsın diyerek bu isteği kabul etmediği öğrenildi. Aynı zamanda Kenan Sofuoğlu'nun Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Türkiye'de motor sporlarının en büyük sıkıntısının tesisleri ile alakalı olduğunu söylediği ve en az 5 tesis kurulması gerektiğini belirttiği öğrenildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise Kenan Sofuoğlu'nun motosiklet sevdası nedeniyle çok fazla sakatlandığını ve yaralandığını belirterek insanların bu tesislerde kaza yapıp yaralanması nedeniyle endişe duyduğunu dile getirdiği öğrenildi.

Görev sürem dolmadan faydalı işler yapmak istiyorum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bu endişesini dile getirmesi üzerine Kenan Sofuoğlu'nun ise tesislerde can kaybının binde bir olduğunu belirttiği ve görev süresi dolmadan ülkeye hizmet anlamında faydalı işler yapmak istediğini söylediği öğrenildi. Kenan Sofuoğlu'nun bu konuda Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan destek istediği Erdoğan'ın da bu teklife sıcak baktığı bildirildi.

- Canlı Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5312845/cumhurbaskani-erdogan-kenan-sofuoglunun-istegini-kabul-etmedi