2 ilimizden sevindiren haber! Günlerdir koronavirüs vakası görülmedi

Türkiye’nin koronavirüsle mücadelesinin sürdüğü bugünlerde Gümüşhane ve Bartın’dan güzel haberler geldi. Halkın salgın tedbirlerine titizlikle uyduğu belirtilen 2 ilimizde yeni vakalara rastlanmadığı bilgisi verildi. Gümüşhane’de yaklaşık 2 haftadır yeni vakaya rastlanmadığı aktarılırken Bartın’da ise 5 gündür yeni vaka olmadığı belirtildi.

2 Haftadır Koronavirüs Testi Pozitif Çıkan Hasta Yok

Koronavirüs tedbirlerine uyum sağlamak için büyük çaba sarf eden Gümüşhane halkının tedbirleri elden bırakmaması ve yetkililerin uyarılarını dikkate alması sonucunda kentten son 2 haftadır koronavirüs testi pozitif çıkan hastaya rastlanmadığı haberi geldi. Kentteki vatandaşların zorunlu olmadıkça evlerinden dışarı çıkmadıkları ve caddelerle meydanların boş kaldığı görüldü.

Bartın’dan Güzel Haber

Diğer yandan güzel haberlerin ulaştığı bir diğer ilimiz Bartın’da da son 5 günde yeni koronavirüs vakası tespit edilmediği aktarılırken Bartın Valiliği’nden yapılan açıklamada, 2’si yoğun bakımda olmak üzere 17 hastanın tedavisinin devam ettiği belirtilirken son 5 günde yeni koronavirüs vakasına rastlanmadığı ifade edildi.

Gümüşhane’nin En Kalabalık 3 Noktası Bomboş Kaldı

Son 2 haftadır koronavirüs testi pozitif çıkan kimseye rastlanmadığı aktarılan Gümüşhane’de şehrin en kalabalık noktası olan Oltanbey Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi ve Fatih Parkı’nın bomboş kaldığı görüldü. Belediye temizlik görevlilerinin sokağa çıkma yasağına uyan vatandaşların evlerine çekilmesi ile boş kalan cadde ve sokakları temizlediği görüldü. Gümüşhane’de yaşamını sürdüren ve mesleği fırıncılık olan İsmail Taşkın, işi sebebiyle zorunlu olarak sokağa çıktığını, mecbur olmasalardı bugün evlerinde kalacaklarını söyledi ve halka evlerinizde kalın çağrısı yaptı.

- Canlı Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5312907/2-ilimizden-sevindiren-haber-gunlerdir-koronavirus-vakasi-gorulmedi