Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Suriye konulu dörtlü zirve sonrası önemli açıklama

Londra’da gerçekleşen Suriye konulu dörtlü zirvenin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan ilk açıklamayı yaparak zirvenin iyi geçtiğini söyledi. Londra’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İngiltere, Fransa ve Almanya’nın katıldığı kritik dörtlü zirve 1 saatlik sürenin ardından sona erdi. Zirve sonrasında açıklama yapan Erdoğan, zirvenin gayet iyi geçtiğini söyledi.

Dörtlü Zirve 1 Saat Sürdü

NAT İttifakı’nın Kuruluşu’nun 70. Yılı için düzenlenen NATO Liderler Toplantısı’na katılmak üzere Londra’ya giden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO Zirvesi’nin hemen ardından Suriye konulu dörtlü zirveye katıldı. Fransa Cumhurbaşkanı Macron, İngiltere Başbakanı Boris Johnson ve Almanya Başbakanı Angela Merkel ile 1 saatlik toplantı gerçekleştiren Erdoğan dörtlü zirvenin son bulmasının hemen ardından açıklama yaptı.

Suriye ve Bölgesel Gelişmeler Konuşuldu

Londra’da Türkiye saati ile 19.30’da başlayan Suriye konulu dörtlü zirve 1 saatlik toplantının ardından sona erdi. Merakla beklenen dörtlü zirvenin sona ermesinin ardından toplantının gerçekleştiği Başbakanlık Ofisi’nden ilk olarak Almanya Başbakanı Merkel ayrılırken onun hemen ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan ve heyetinin ofisten çıkış yaptığı görüldü. Zirve sonrasında Başbakanlık ofisinden son olarak ayrılan kişi Fransa Cumhurbaşkanı Macron ayrıldı. Gerçekleşen dörtlü zirvede Suriye konusu ile beraber Libya başta olmak üzere bölgesel gelişmeler de ele alındı. Kritik zirvenin hemen sonrasında açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan zirvenin gayet iyi geçtiğini aktardı.

- Canlı Haber, Dünya bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5313512/cumhurbaskani-erdogandan-suriye-konulu-dortlu-zirve-sonrasi-onemli-aciklama