Van Valisi açıkladı çığ altında kalan minibüsten acı haber

Van’da meydana gelen çığ felaketi ile ilgili son dakika açıklaması yapan Van Valisi Mehmet Emin Bilmez, herkesi yasa boğan acı haberi duyurdu. Yolcu dolu minibüsün çığ altında kaldığı haberinin ardından bölgedeki tüm gelişmeleri aktaran Vali Bilmez, 4 kişinin cansız bedenine ulaşıldığını aktardı.

Kurtarma Çalışmaları Devam Ediyor

Van Bahçesaray kara yolunun 33. kilometresinde bir yolcu minibüsü ve iş makinesi üzerine çığ düşmüştü. Olaydan son anda kurtulan makine operatörü tedavi için hastaneye kaldırılırken bölgeye 50 kişilik arama kurtarma ekibinin sevk edildiği belirtilmişti. Bölgeden gelen yeni haberde, minibüste bulunan yolculardan 5’inin sağ olarak kurtarıldığı aktarılırken kurtarılan vatandaşların hastaneye kaldırıldığı belirtildi.

4 Kişinin Cansız Bedenine Ulaşıldı

Akşam saat 17.00 sularında meydana geln çığ felaketi ile ilgili an be an bilgilendirme yapan Van Valisi Mehmet Emin Bilmez, acı haberi duyurdu. Yaptığı son dakika açıklamasında bölgede 4 kişinin cansız bedenine ulaşıldığını aktaran Bilmez, ekiplerin arama kurtarma çalışmalarına tüm hızıyla devam ettiklerini belirtti.

Sağ Olarak Kurtarılan Vatandaşların Kimlikleri Açıklandı

Öte yandan ekiplerin sağ olarak ulaştıkları vatandaşların isimleri açıklandı. Alınan bilgilere göre, Bahattin Karagülle, Sadık Türkeş, Fethi Turan, Nezih Turan ve ismi öğrenilemeyen 1 kişinin daha minibüsten sağ olarak kurtarıldığı belirtildi. Bölgede zamanla yarışan arama kurtarma ekiplerinin sağ olarak kurtardıkları vatandaşlar ambulanslarla Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındığı ve bölgede arama çalışmalarının yoğun bir şekilde devam ettiği aktarıldı.

200 Kişilik Ekip Yoğun Şekilde Çalışıyor

Kar ve tipinin devam ettiği bölgede zamana yarışılırken gelen son bilgi sevindirdi. Verilen son bilgilerde, kurtarılan kişi sayısının 7'ye ulaştığı kurtarılan vatandaşların hastaneye ulaştırılarak tedavi altına alındıkları belirtildi. Bölgede çalışma yapan ekibin 200 kişiye çıkarıldığı aktarılırken çevre köylerden vatandaşlarında ekiplere yardıma ettiği öğrenildi.

- Canlı Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5315655/van-valisi-acikladi-cig-altinda-kalan-minibusten-aci-haber