Filistin'i haritadan silen Google ve Apple'a Tunus tepki gösterdi

Filistin halkının haklarına her türlü desteği verdiklerini ve emperyalist güçlerin kurumları tarafından bu haklar yok sayılmaya kalkışılsa da kendilerinin Filistin halkının haklarına verecekleri desteğin devam edeceği komisyon tarafından yapılan yazılı açıklamada ifade edildi.

Sonuçsuz Kalmaya Mahkum

Tunuslu Avukatlar Ulusal Komisyonu tarafından yapılan yazılı açıklamada, tüm ulusal kurumların ve güçlerin yanı sıra uluslararası insan hakları kuruluşlarının da Filistin halkının meşru haklarını tanımayan ve sonuçsuz kalmaya mahkum girişimlere karşı tavır alması gerektiği savunuldu.

İşgal Sona Erecek

Tunuslu avukatlar tarafından Filistin davasına verilen desteğin ilkesel, kesin ve sınırsız olduğunun ifade edildiği komisyon açıklamasında, Filistin'in denizinde, toprağında ve göğünde Filistin halkının meşru hakları olduğuna hiçbir şüpheye mahal vermeden inanıldığı da belirtildi. Komisyon tarafından yapılan açıklamada vurgu yapılan diğer önemli bir nokta ise siyonist işgal her ne kadar sürse de bu işgalin bir gün sona ereceğine olan inancın ve halkların iradesinin, askeri üslerden ve yüzyılın anlaşması planının baş aktörü ABD yönetimince desteklenen işgal politikalarından güçlü olduğuna değinilmesi oldu.  

- Canlı Haber, Dünya bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5319196/filistini-haritadan-silen-google-ve-applea-tunus-tepki-gosterdi