Afganistan’da pazar yerine saldırı! Çok sayıda ölü ve yaralı var

Afganistan’ın güneyinde yer alan Helmand vilayetinde bulunan Pazar yerine 4 roket ve bomba yüklü araçla terör saldırısı düzenlendi. Pazar yerine 4 roket ve bomba yüklü araçla düzenlenen saldırı sonucunda 23 sivilin hayatını kaybettiği, 15 sivilin ise yaralandığı bilgilerine yer verildi.

23 Sivil Hayatını Kaybetti

Afganistan'ın güneyinde yer alan Helmand eyaletinde yaklaşık 20 bin nüfusa sahip olan Sangin kasabasındaki pazar yerine bir terör saldırısı düzenlendi. 4 roket ve bomba yüklü bir araçla düzenlenen terör saldırısı sonucunda 23 sivil hayatını kaybederken 15 sivilin yaralandığı öğrenildi.

Valilik Açıklama Yaptı

Saldırının ardından Valilik ofisinden yapılan açıklamada, terör saldırısında 4 roketin bir festival alanına düştüğü hemen arkasından da bomba yüklü aracın patladığı ifade edildi. Öte yandan terör saldırısında 2 Taliban üyesinin öldürüldüğü de aktarıldı.

Art Arda 2 Büyük Saldırı

Diğer yandan Helmand'da dün düzenlenen terör sadldırısında yol kenarına döşenen patlayıcı infilak etmişti. Dünkü saldırıda 6 kişi hayatını kaybederken eyalete 2 günde art arda 2 büyük terör saldırısı meydana geldi.

- Canlı Haber, Dünya bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5320575/afganistanda-pazar-yerine-saldiri-cok-sayida-olu-ve-yarali-var