Canan Karatay'ın çıkışı üreticileri kızdırdı

Ünlü iç hastalıkları uzmanı Dr. Canan Karatay, zaman zaman yaptığı açıklamalarla dikkatleri üzerine topluyor. Canan Karatay bu defa da sofralarda kış aylarında domates, patlıcan ve yeşilbiber gibi yaz sebzelerinin yeri olmadığını turşu yaparak kış aylarında bu şekilde kullanılması gerektiğini söyledi. Canan Karatay'ın bu sözlerine Kumluca'daki üreticilerden tepki geldi. Canan Karatay’a tepki gösterenler arasında Kumluca Belediye Başkanı Mustafa Köleoğlu, Ziraat Odası Başkanı Hidayet Kökçe, Kumluca Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Murat Hüdavendigar Günay da vardı.

Biz burada sağlıklı üretim yapıyoruz

Canan Karatay'ın kış aylarında sebzelerinin yenmemesi gerektiği yönündeki açıklamalarına tepki gösteren Kumluca Ziraat Odası Başkanı Kökçe, kendilerinin seralarda tamamen kimyasaldan uzak sağlıklı sebze üretimi yaptıklarını belirterek, kimyasal kullanmadıklarını seralar kapalı bir alan olduğu için dışarıdan böcek ya da haşerat giremediğini dile getirdi. Tamamen kontrollü şekilde üretim yaptıklarını belirten Kökçe, Arı ve böcek kullanarak bütün ürünlerin sağlıklı şekilde üretildiğini dile getirdi

Sağlıklı ürünlerimizden yesin

Kış mevsiminin yaklaştığı söyleyen Kumluca Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Günay, bin bir emekle üretilen domateslerin medya tarafından ağır bir dille eleştirildiğini dünyanın en sağlıklı domateslerini Kumluca'da yetiştiğini dile getirdi. Ürünlerin örtülü ve kontrol altında yetiştiğini belirten Günay, her türlü zira ilaçlardan uzak bir şekilde üreticilik yapmaya devam ettiklerini ve Canan Karatay’ı da Kumluca'da üretilen sağlıklı ürünlerden yemeye beklediklerini dile getirdi.

- Canlı Haber, Sağlık bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5321062/canan-karatayin-cikisi-ureticileri-kizdirdi