Dolar ne kadar oldu? 17 Ağustos 2020 dolar kuru ne durumda?

Yeni haftanın ilk gününde dolar kuru yine yakından takip edilirken dolar ve Euro yeni haftaya yüksek seviyede başladı. Dolar kuru yeni haftanın ilk günün 7,37 liradan açarken şimdilerde 7,40 lira seviyelerinde ilerliyor. Euro ise 8,76 lira seviyelerinde işlemini sürdürüyor.

Doların 7,40 Lira Seviyelerinde

Yeni haftanın ilk gününde dolar kuru yakından takip ediliyor. Dolar ve Euro yine haftaya yüksek seviyede başlarken günün ilk saatlerinde 7,37 liradan işlem gören dolar kuru öğleden sonra 7,40 liraya yükseldi.

Akdeniz’de Tırmanan Gerilim

Ekonomi analistleri yeni haftada takip edilecek en önemli konulardan birinin Akdeniz’de günden güne tırmanan gerilim olduğunu belirtiyor. Akdeniz’de artan gerilimin AB ile ilişkilere yansıması ve ABD ile ilişkiler ile jeopolitik gelişmelerin yanı sıra Cuma günü piyasa kapanışından hemen sonra açıklanması beklenen Kredi Derecelendirme Kuruluşu Fitch’in değerlendirmesinin de bu hafta göz önünde bulundurulacak konular arasında yer aldığı aktarılıyor.

Gözler Ekonomi Toplantısına Çevrildi

Diğer yandan gözler bu hafta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlık etmesi beklenen ekonomi toplantısına çevrildi. Aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nın bu hafta Perşembe günü vereceği faiz kararına da odaklanılmış durumda. Öte yandan hesapların dövizle dolup taşması dikkatlerden kaçmazken dolara olan bu talebin kurun yükselmesi bakımında ciddi bir baskı oluşturduğu değerlendirmesinde bulunuluyor.

- Canlı Haber, Ekonomi bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5324439/dolar-ne-kadar-oldu-17-agustos-2020-dolar-kuru-ne-durumda