Canan Karatay Kayseri'de kırmızı etin faydalarını anlattı

Kayseri Büyükşehir Belediyesinin de desteği ile Sun Fuarcılık tarafından gerçekleştirilen 3. Kayseri Kitap Fuarı yapılıyor. Ünlü isimler de kitap fuarında vatandaşlarla bir araya gelmeye devam ediyor. Canan Karatay da Kayseri 3. kitap fuarında vatandaşlarla buluşan isimler arasında yer aldı. Sabah saatlerinde Kayseri'ye gelen Canan Karatay, basın mensuplarına da sağlıkla ilgili önemli açıklamalar yaptı.

Pastırma en sağlıklı et

Kırmızı etin faydaları hakkında konuşan Canan Karatay, pişmemiş et olduğu için en sağlıklı etin pastırma olduğunu dile getirdi. Son dönemlerde pastırma ve sucukla ilgili yaşanan tartışmalar hakkında değerlendirmeler yapan Canan Karatay, Belediye başkanlarının bu konuda konuşmak yerine sucuk ve pastırmanın içine tek tırnaklı ve beyaz et karıştırarak halkı kandıran insanlara ceza kesmesi gerektiğini söyledi.

Gezdiğim en düzenli Kitap Fuarı

Öğle saatlerinde vatandaşlarla Kayseri kitap fuarında bir araya gelecek olan Canan Karatay, bugüne kadar gezdiği kitap fuarları arasında Kayseri Kitap Fuarının en düzenli ve iyi ayarlanmış fuar olduğunu dile getirdi. Kayseri'deki kitap fuarına düzenlenmeye başladığından beri katıldığını söyleyen Canan Karatay, Kayseri'de yaşayan herkesin fuara gelmesini ve kitaplarla buluşmasını istediğini dile getirdi. Fuarda katkısı olan herkesi tebrik eden Canan Karatay, halk için çok önemli olduğunu ve bu projenin öneminin büyük olduğunu dile getirdi.

Pastırma yemeye geldim

Kayseri'ye gelişi sırasında espri yapmadan da duramayan Canan Karatay, sabah saatlerinde basın mensuplarının kendisine erken saatte burada ne yaptığını sorduğunu ve kendisinin de pastırma yemeye geldiğini söylediğini dile getirdi. Canan Karatay kırmızı et çeşidi olan pastırmanın en sağlıklı et olduğunu çünkü pişmemiş olduğunu belirterek, proteinini kaybetmediği için herkesin mutlaka yemesi gerektiğini dile getirdi.

- Canlı Haber, Sağlık bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5324536/canan-karatay-kayseride-kirmizi-etin-faydalarini-anlatti