CNN Türk, Davutoğlu Tweeti Yüzünden Sosyal Medya Editörünü mü Kovdu?

Ünlülerin cumhurbaşkanlığı seçim tweetleri haberinde şarkıcı Atilla Taş’ın “Asıl Ahmet Davutoğlu Başbakan olursa sı…ık” tweetine yer veren CNN Türk, gelen tepkiler üzerine Davutoğlu’ndan özür dilemekle kalmadı, sosyal medya editörünü de işten çıkardı.

 ‘ASIL O BAŞBAKAN OLURSA...’

gazeteciler.com'da yer alan habere göre; seçim gecesi CNN Türk’ün internet sitesinde, ünlülerin cumhurbaşkanlığı seçimlerine ilişkin sosyal medyada paylaştığı yorumlardan hazırlanan bir seçki yayınlanmış, mesajların arasında şarkıcı Atilla Taş’ın ‘Asıl o Başbakan olursa sı…ık’ tweetine de yer verilmişti.

DAVUTOĞLU'NDAN ÖZÜR, EDİTÖRÜN İŞİNE SON
Gelen tepkiler üzerine önce söz konusu haber ve tweeti kaldıran CNN Türk, bugün yazılı bir açıklama yayınladı.

“Dikkatsizlik sonucu cnnturk.com web sitesinde ve twitter hesabında yer alan bu ifadeler, hiçbir şekilde CNN TÜRK’ün yayın uslubunu ve kurumsal tavrını yansıtmamaktadır” denilen açıklamada, yapılan işin ‘Doğan Yayın Grubu Ortak Değerleri’nin ve Yayın İlkeleri’nin ihlali’ olduğu savunuldu.

cnnturk.com sosyal medya editörünün işten çıkarıldığı duyurulan açıklamanın sonunda,  “Dışişleri Bakanı Sayın Ahmet Davutoğlu’ndan içtenlikle özür dileriz” denildi.

- Canlı Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5325055/cnn-turk-davutoglu-tweeti-yuzunden-sosyal-medya-editorunu-mu-kovdu