Piyasalar alev alev! Dolar 2018'den bu yana en yüksek seviyesinde

Ağustos 2018 tarihinden bu yana en yüksek seviyesi olan 6,90’dan işlem gören dolar kuru son 1,5 yılın en büyük artışını yaşadı. Aynı dakikalarda Euro’da 7,50’den işlem görmeye başladı. Dolar kurunda son 1,5 yılın en yüksek artışının görülmesinin ardından piyasalardaki son durum merak edilmeye başlandı. Peki, piyasalardaki son durum ne? Euro ve Sterlin ne kadar? İşte tüm detaylar…

Dolar 6,90’dan İşlem Görüyor

Dolar kuru dün 6,76 ila 6,82 aralığında işlem görürken günü bir önceki kapanışa göre yüzde 0,7’lk değer kazancıyla tamamladı. Yeni güne de artışla başlayan dolar kuru saatler 15.40’ı gösterirken son 1,5 yılın en yüksek seviyesine ulaştı ve 6,90’dan işlem görmeye başladı.

Euro ve Sterlin’de Son Durum

Dolar kurunda artışın yaşandığı dakikalarda Euro 7,50 Sterlin ise 8,59 seviyelerini gördü. Dolar kuru üst üste yaşadığı düşüşlerin ardından bugün son dönemlerinin en yüksek seviyesine ulaşarak piyasayı hareketlendirdi.

Dolar Kurundaki Yükseliş Devam Edecek Mi?

Dolar kurunda yaşanan yükseliş sonrasında ekonomi analistleri yaptıkları değerlendirmelerde, dünya genelini saran ve küresel salgın haline gelen yeni tip koronavirüs salgınına dair haberlerin piyasanın odak noktası olduğunu belirtti. Koronavirüs salgınıyla ilgili yaşanan tüm gelişmeler sonucunda dolar kurunda teknik açıdan 6,90'ın önemli bir direnç konumuna geldiğini söyleyen analistler, dolar kurunda 6,70 seviyesinin de destek olarak izleneceğini aktardı.

Altın Fiyatlarıda Yükselişte

Öte yandan dünyanın birçok ülkesinde görülen ve insan sağlığını doğrudan tehdit eden yeni tip koronavirüs salgını altın piyasasını da bir hayli hareketlendirdi. Özellikle gram altındaki yükseliş gün geçtikçe daha da artış gösterirken ekonomi analistleri altın piyasasındaki yüksek gidişatın salgınla ilgili gündemde yer alan haber akışına göre seyrini sürdüreceğini aktardı.

Koronavirüs Ekonomiyi Etkilemeye Devam Ediyor

Çin Vuhan kentinde ortaya çıkan ve tüm dünya genelinde etkisini hızla göstermeye başlayan yeni tip koronavirüs salgını dünya ekonomisini de etkilemeye devam ediyor. Yatırımcılar salgının seyriyle ilgili dünya gündeminde yer alan haber akışıyla beraber kaygılarını sürdürürken salgının etkisi ekonomiye de gözle görülür bir şekilde yansımaya devam ediyor. Özellikle salgının ne zaman sona ereceğine dair belirsizlik ekonomideki dalgalanmaları kuvvetlendiriyor.

- Canlı Haber, Ekonomi bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5325857/piyasalar-alev-alev-dolar-2018den-bu-yana-en-yuksek-seviyesinde