Türkiye’de gündem Ayasofya! Bülent Arınç’ın yorumu ne oldu?

Güncel konularla ilgili yaptığı çıkışlarla sık sık gündeme gelen Cumhurbaşkanlığı YİK Üyesi Bülent Arınç, Ayasofya’nın Camiye dönüştürülmesi hakkında da yorumda bulundu. Türkiye’nin dünden itibaren en önemli gündem başlıklarından biri olan Ayasofya kararı ile ilgili düşüncelerini dile getiren Arınç, dualarımız kabul oldu diyerek Ayasofya’nın artık mahzun olmadığını söyledi.

Sosyal Medya Hesabından Paylaştı

Ayasofya’nın ibadete açılması kararının hemen ardından Türkiye’de en önemli gündem Ayasofya Camisi oldu. Alınan bu önemli kararla ilgili pek çok siyasetçi sosyal medyadan hayırlı olsun dileklerini paylaştı. Sosyal medyadan paylaşım yapan isimlerden biri de eski TBMM Başkanı ve Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç oldu. Arınç, ‘Şükürler olsun, dualarımız kabul oldu. Ecdadımızın emaneti Ayasofya artık mahzun değil.’ ifadelerini kullandı. Ayasofya kararı ile ilgili yorumunu dile getiren Arınç, kararnamenin altına imza atma şerefine nail olan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı da en kalbi duygularıyla kutladığını dile getirdi.

Binali Yıldırım’dan Ayasofya Paylaşımı

Öte yandan eski Başbakan Binali Yıldırım’da Ayasofya’nın ibadete açılması ile ilgili yorumunu sosyal medyadan dile getirdi. ‘Ayasofya yeniden ibadete açılıyor, Rabbime hamdolsun.’ diyen Yıldırım, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın duyurusuna göre ilk Cuma namazının 24 Temmuz 2020 tarihinde eda edileceğini belirtirken Ayasofya’daki ilk Cuma namazında temizlik, maske ve mesafe kuralının ihmal edilmemesine dikkat edileceğini de sözlerine ekledi.

- Canlı Haber, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5326540/turkiyede-gundem-ayasofya-bulent-arincin-yorumu-ne-oldu