Sevdiği kıza kavuşamayınca 6 ayda 212 kilo verdi

7 yaşından beri aşırı yemek yeme isteğine hakim olamayan Türkoğlu, 15 yıl içerisinde çok hızlı kilo alarak 296 kiloya kadar ulaştı. Türkoğlu, 8 yıllık kız arkadaşıyla birlikte evlenme kararı alarak sevdiğini ailesinden istedi. Ancak sevdiği kızla Türkoğlu'nun arasına fazla kiloları girdi. Çünkü sevdiği kızın ailesi, fazla kilolarından dolayı bu evliliğe karşı çıktı. Kız arkadaşının mezuniyet töreninde fazla kilolarından kurtulabilmek için yürümesini dahi zorlaştıran fazla kilolarından kurtulmaya karar veren Türkoğlu, sadece çorba ve su içerek beslenmenin yanı sıra günde 25 kilometre yürüyüş yapmaya başladı. Türkoğlu, 6 ay içerisinde çok hızlı kilo vererek 84 kiloya kadar düştü.   

Hayattan Soğumuştum

7 yaşından beri aşırı yemek yeme isteğine bir türlü engel olamadığını ifade eden Türkoğlu, "Aşırı yemek yediğim için 15 yılda 212 kilo aldım. 296 kiloya kadar çıkmıştım. Fazla kilolarımdan dolayı sokağa zor çıkıyordum. Öyleki hayattan soğumuştum. Sevdiğim kızla evlenmek istiyordum. Ama ailesi kilolarım yüzünden sevdiğim kızla evlenmeme engel oldu. Bende fazla kilolarımdan kurtulmak için 6 aydır her yere yürüyerek gidiyorum. Şu an 84 kiloya kadar düştüm." dedi.  

Arkadaşları Beni Hor Gördü

Sevdiği kızın arkadaşlarının kendisini hor gördüğünü söyleyen Türkoğlu, "Sevdiğim kızın ailesi beni dışladı. Arkadaşları, kilolarımdan dolayı sevdiğim kıza onun yanına yakışmıyorsun şeklinde telkinde bulunuyorlardı. Ben de hırs yaparak fazla kilolarımdan kurtulmaya karar verdim. En büyük hayalim sevdiğim kızın mezuniyet töreninde takım elbise giymekti, Dağ bayır demeden her yere yürüdüm. Arabama 6 ay hiç binmedim. Diyetisyene hiç gitmeden yarım kase çorba ile diyet yaptım. 84 kiloya kadar düşsem de sevdiğim kızdan ayrıldım. Bunun içinde mezuniyet törenine gitmedim. Şimdi takım elbise giyebiliyorum. Mağazaya gittiğimde istediğim elbiseyi alıp giyebiliyorum. Her gün yaptığım 25 kilometre yürüyüşü ilerleyen yaşamımda da sürdürecem. Kilo vermek isteyenler bol bol yürüyüş yaparak su içsinler." şeklinde konuştu.  

- Canlı Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5328129/sevdigi-kiza-kavusamayinca-6-ayda-212-kilo-verdi