İdlib'de şehit edilen askerlerimizin intikamı böyle alındı

İdlib’de rejim güçlerinin saldırısı sonucunda 4 askerimiz şehit olmuş 9 askerimizde yaralanmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Milli Savunma Bakanlığı yaptığı açıklamada şehitlerimizin intikamının alındığını aktardı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Milli Savunma Bakanlığı, hain saldırıya karşılık verildiğini aktarırken Türk Silahlı Kuvvetleri’nin rejim güçlerini vurduğu anların görüntüleri ortaya çıktı.

4 Askerimiz Şehit Olmuştu

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, İdlib’de rejim unsurlarının yaptığı yoğun topçu atışı sonucunda 4 askerimizin şehit olduğu 1’i ağır 9 askerimizin de yaralandığını belirtilmişti. Acı haberin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada, Türkiye’nin bu saldırıya cevabını misliyle verdiğini daha önceki saldırılarda olduğu gibi bu saldırıda da karşılığın misliyle verildiğini ve verilmeye devam ettiğini söyledi.

TSK’nın Rejim Güçlerini Vurduğu Anlara Ait Görüntüler Paylaşıldı

Öte yandan Türk SilahlıKuvvetleri İdlib’de rejim güçlerinin saldırısı sonucunda şehit olan 4 askerimiz ve saldırı sonucunda yaralanan 9 askerimizin intikamını aldı. TSK, söz konusu hedefleri ateş altına alırken Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasında, 30-35 arasında rejim askerinin öldürüldüğünü duyurdu. Aynı zamanda toplamda 46 hedefin vurulduğu bildirilirken saldırıda 122 fırtına ve 100 havan mühimmatı kullanıldığı aktarıldı.

Rejim Saldırısına Tepki

İdlib’de gerçekleştirilen saldırıya Cumhurbaşkanı Erdoğan sert sözlerle tepki gösterirken Cumhurbaşkanı Sözcüsü İbrahim Kalın ve İletişim Bakanı Fahrettin Altun’da saldırıya tepki gösteren isimler arasında yer aldı. Twitter’dan açıklama yapan Kalın ve Altun, şehitlerimize rahmet, yaralı askerlerimize acil şifalar dilerken Türkiye Cumhuriyeti’nin bu hain saldırının hesabını soracağı dile getirildi.

- Canlı Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5328541/idlibde-sehit-edilen-askerlerimizin-intikami-boyle-alindi