Gizlilik İçin Yeni Adım Kendi Kendine Silinen Mesajlar Geliyor

Bütün dünyayı etkisi altına alan Kovid-19 sebebiyle milyonlarca insan, evine hapis oldu. Bu durum, sosyal medya kullanımını ve anlık mesajlaşma uygulamalarına olan ilgiyi çok artırdı.

Kovid-19 sebebiyle en çok ilgi duyulan uygulama WhatsApp oldu. Bu durum, platformda çok fazla gizlilik endişelerine sebep olmaya başlamıştı.

Durumun farkında olan WhatsApp, aylar önce testlere başlamış olduğu süresi dolan mesajlar özelliğini test kapsamını genişletti. İlk önce Android kullanıcılarına sunulacak yeni özellik, daha sonra da iOS'kullanıcılarına gelecek.

MESAJLAR OTOMATİK OLARAK SİLİNECEK Mİ?

WhatsApp kullanıcılarına sunulacak olan yeni özellik sayesinde sohbette mesajlar, otomatik olarak silinmiş olacak

WhatsApp' otomatik silinen mesajlar özelliğini kullanabilmek için, sohbet yada grup ayarlarından kaybolan mesajlar özelliğini açmanız ve mesajların yayınlanma süresini tekrardan seçmeniz gerekecek.

Ekran görüntülerine bakıldığında, şu an sadece 5 saniye ve 1 saat seçeneklerini görülmekte. İşaretlenen sohbette yada gruptaki mesajlar, gönderildikten 5 saniye yada 1 saat sonra otomatik olarak silinmek üzere ayarlanabilecek.

Bu özellik test aşamasında olduğundan WhatsApp, büyük ihtimalle kaybolma sürelerine yeni seçenekler ekleyecek

Otomatik olarak silinen mesajlar özelliği, erişilmesini istemediğiniz hassas bilgi içeren mesajları daha güvenli hale getirme. Yeni özelliğin kısa bir zaman sonra kullanıcılara sunulması bekleniyor.

- Canlı Haber, Teknoloji bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5329657/gizlilik-icin-yeni-adim-kendi-kendine-silinen-mesajlar-geliyor