CHP’den ihraç edilen Milletvekili kendi partisini kuruyor!

CHP’den ihraç edilen Bağımsız Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz’ın Başkanlığında kurulacak olan yeni parti için kuruluş dilekçesi İçişleri Bakanlığı’na teslim edildi. Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan’ın kurduğu partilerin ardından yeni bir parti haberi daha siyaset gündeminde yerini alırken Öztürk Yılmaz’ın Başkanlığında kurulacak olan yeni partiye ‘Yenilik Partisi’ ismi verileceği öğrenildi.

Öztürk Yılmaz Kendi Partisini Kuruyor

Ahmet Davutoğlu’nun kurduğu ‘Gelecek Partisi’ ve Ali Babacan’ın kurucusu olduğu ‘Deva Partisi’nin ardından bir yeni parti haberi daha siyaset gündemine bomba gibi düştü. CHP’den ihraç edilen Bağımsız Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz’ın Başkanlığında kurulacak olan ‘Yenilik Partisi’nin kuruluş dilekçesi İçişleri Bakanlığı’na teslim edilirken dilekçeyi partinin kurucu üyeleri arasında olan Nazım Özer ve beraberindeki 3 kişinin sunduğu bilgisine ulaşıldı.

‘Yeniliğe Talibiz’

Beraberindeki 3 kişi ile İçişleri Bakanlığı’na kuruluş dilekçesini sunmak için gelen Nazım Özer, Bakanlığa girmeden önce açıklamalarda bulundu. Ülkenin bir yeniliğe ihtiyacı olduğunu söyleyen Özer, ‘Bu yeniliğe talibiz’ diyerek parti içerisinde gençlere ve bayanlara olabildiğince ağırlık verilmeye çalışıldığını ifade etti ve kuruluş evraklarını İçişleri Bakanlığı’na teslim ettikten hemen sonra saat 16.00 sularında tüm kurucu ekip ve aileleriyle birlikte ‘Aslanlı Yol’da buluşarak Anıtkabir’i ziyaret edeceklerini belirtti.

Partinin Adı Belli Oldu

Açıklamalarına devam eden Nazım Özer, yeni kuracakları partinin isminin belli olduğunu ve partiye ‘Yenilik Partisi’ ismini verdiklerini duyurdu. Konuyla ilgili Genel Başkan’ın daha detaylı bilgiler paylaşacağını ekleyen Özer, ülkenin yeniliğe ihtiyacı olduğunu bir kez daha vurgulayarak bu yüzden partinin adının da ‘Yenilik Partisi’ olarak belirlendiğini ifade ederek, ‘Ülkemize hayırlı olsun’ dedi.

- Canlı Haber, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5329720/chpden-ihrac-edilen-milletvekili-kendi-partisini-kuruyor