Meteoroloji'den 11 il için kuvvetli sağanak ve fırtına uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü son hava durumu tahminlerini yayınladı. Meteoroloji tarafından yayınlanan son bilgilere göre Ege, Marmara, Akdeniz, Batı Karadeniz, İç Anadolu ile Çorum ve Amasya çevrelerinde hava sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı olacak.

Bazı bölgelerde şiddetli olacak

Meteoroloji tarafından yayınlanan son verilere göre Batı Akdeniz, Güney ve Kıyı Ege, Balıkesir'in Batı kıyıları, Çanakkale'nin güneyi, Denizli, Manisa, Isparta, Burdur ve Karaman çevreleri ile Konya'nın Güney kesimlerinde kuvvetli sağanak yağış bekleniyor. Antalya'nın Doğu ilçeleri, Manisa,  Burdur, Denizli Adana ve Mersin çevrelerinde ise yağışların şiddetli olacağı tahmin ediliyor.

Buzlanma ve don görülebilir

Meteoroloji tarafından yapılan açıklamada Doğu Anadolu'nun kuzey ve Doğu kesimlerinde sabah saatlerinde yer yer pus hadisesi ile birlikte ve don olayları görüleceği belirtildi. Aynı zamanda Marmara, İç Anadolu, Karadeniz ve Akdeniz'in iç kesimlerinde kuvvetli fırtına beklenirken, rüzgarın yüksek ve dağlık kesimlerde de fırtına şeklinde olacağı belirtildi.

İstanbul hava durumu

Meteoroloji tarafından yapılan son değerlendirmelere göre İstanbul'da da hava durumu sağanak yağışlı olacak. Gece saatlerinde İstanbul'da başlayan yoğun fırtına ardından sağanak yağışa geride bırakırken gün boyunca yağışların devam edeceği ve bu hafta boyunca İstanbul'un yağışlı olacağı ifade edildi.

- Canlı Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5329810/meteorolojiden-11-il-icin-kuvvetli-saganak-ve-firtina-uyarisi